Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwadraciki kołderkowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwadraciki kołderkowe. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Dinuś dla Wiktorii

Witajcie
U mnie padał deszcz !Z zegarkiem w ręku 10 min...…na działce nie ma czego kosić ,trawa kompletnie wyschła.

Dzisiaj pora na kwadracik kołderkowy.
Dla Wiktorii i koniecznie ma to być Tyranozaur.
Oto on, pomimo grożnych zębów w sumie sympatyczny zwierz.


Do kompletu karteczka też z dinusiem.


Pozdrawiam gorąco !


wtorek, 27 grudnia 2016

Świąteczna frywolitka i kwadraciki

Witam poświątecznie i bardzo dziękuję za miłe  życzenia !

Właśnie przypomniało mi się że przed świętami zrobiłam frywolitkowy wianuszek który bardzo ucieszył  moją sąsiadkę.Ten wianuszek już kiedyś robiłam, tylko igłą .Wtedy jeszcze nie umiałam posługiwać się czółenkiem .



Wzór jest autorstwa Renulka.Wysupłałam go czółenkiem, z kordonka ariadna.
Przed świętami wyszyłam też dwa kwadraciki:
dla Wiktorka

i dla Zuzi



Mam nadzieję że kwadraty dotarły już do Krakowa do Eny

Pozdrawiam i życzę wspaniałej sylwestrowej zabawy !

czwartek, 1 grudnia 2016

I jeszcze jeden...kwadracik oczywiście.

Ostatnio wyszywam głównie kwadraciki,jeden za drugim .Do świąt powstaną jeszcze 2 chociaż muszę sama siebie pochwalić że miedzy kwadratami wykończyłam ufoka  i usiłuję wyrobić się w terminie z SAL-em "Żaglowce" u Oli bo jak się nie wyrobię ,to nie dostanę następnej części wzoru -no zobaczymy.
Kolejny kwadracik powstał dla bardzo chorej Nadii na ekspresową  kołderkę.Na wyszycie miałyśmy tydzień.

Oto on:

 
Nadia chce mieć na swojej kołderce kotki i pieski.Ten Dalmatyńczyk bardzo mi się spodobał ,jest bardzo zabawny .Ciekawe czy Nadii też się spodoba?

Pozdrawiam Was cieplutko !

niedziela, 20 listopada 2016

Ciąg dalszy jesiennych kwadracików kołderkowych

Na początek kwadracik kosmiczny- tak go nazwałam.Jest rekordzistą pod względem ilości krzyżyków  tak na oko ,bo nie liczyłam .
Michałek pragnie mieć na swojej kołderce kosmiczne motywy.Udało mi się znaleźć taki wzór/na Pinteresie/ ale bez schematu ,wyszywałam ze zdjęcia gotowego haftu. Mam nadzieję że to nie przestępstwo biorąc pod uwagę że to dla chorego dziecka.


Następny kwadrat dla Martynki


i dla Lenki wesolutka Maja


Aktualnie wyszywa się Tata Elmo z żółwikiem

Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego tygodnia !

wtorek, 25 października 2016

Pażdziernikowe kwadraciki

Nie tylko supłam frywolitkę,chociaż cały czas ćwiczę i bardzo mnie cieszy że Wam podobały się moje śnieżynki -dziękuję .
Między śnieżynkami powstały kolejne kwadraciki kołderkowe.
Dla Szymusia -rybka


Dla Jasia -słoneczko i chmurki


Dla Weroniki Dora z motylkiem


Teraz na tamborku powstaje kosmiczny kwadracik....

Pozdrawiam słonecznie i bardzo ciepło .

poniedziałek, 19 września 2016

Dwie pary -koliberki i mega maszyny

Dwa koliberki majowy i czerwcowy nareszcie się z nimi uporałam.Dziewczyny są już przy jesiennych ptaszkach a ja ....
oto one


Przeciwieństwo tych delikatnych ,miniaturowych ptaszków - monster tracki
Kwadraciki na męskie kołderki:

dla Aleksa


dla Mateuszka

taki hafciarski kontrast

Poza wyszywaniem kwadratów, dalej uczę się frywolitki czółenkowej.

Pozdrawiam cieplutko !


piątek, 5 sierpnia 2016

Wakacyjne kwadraciki

Witajcie !
W Kołderkowie wakacji właściwie nie ma ,chore dzieci czekają w kolejce na swoje kołderki i poduszeczki-przytulanki.Cały czas trwa wyszywanie i szycie kołderek.
U mnie ostatnio z tamborka zeskoczył kapitan Hook dla Ksawerego


i Aniołek dla Frania:


W trakcie wyszywania jest Dora  z kreskówki "Dora poznaje świat" a wkolejce czeka samochodzik w kapeluszu.
Wyszyłam jeszcze majowego koliberka ale tu niema się czym chwalić bo powinnam kończyć już sierpniowego.Jestem mocno opóżniona ,dobrze że Splocik nie pogania. Zawsze ktoś musi być ostatni ....


Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i tych co muszą pracować  w taką piękną pogodę.

wtorek, 14 czerwca 2016

Kolejne kwadraciki

Witam!

Dzisiaj prezentacja kolejnych kwadracików kołderkowych:

Kotek z piłką  a może mały tygrysek ,ale to przecież też kotek tylko dzikusek.
Kwadracik na kołderkę dla Kacperka


Dla Filipa  -Steve Minecraft


Pozdrawiam i życzę słonecznego ,dobrego dnia !

 

sobota, 7 maja 2016

Ciuchcia retro

Kolejny kwadracik kołderkowy  gotowy do wysłania.
Dla Leszka -miłośnika kolejnictwa ciuchcia retro.

Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli !

wtorek, 29 marca 2016

Ciuchcie ze Stacyjkowa

Witam po świętach,mam nadzieję że wszyscy zadowoleni z rodzinnych spotkań i z pięknej pogody.
Pora wrócić do codzienności.
Dzisiaj zaprezentują się ciuchcie z bajki Stacyjkowo.
Ciuchcia Bruno znajdzie się na kołderce Julki

jutro wyrusza w podróż do Krakowa i dalej do Cioteczki która uszyje piękną kołderkę.
Ciuchcię Koko wyszyłam w 2014 r. dla Filipka


Zdjęcie drugiej ciuchci celowo zostało zmniejszone  przed wstawieniem do kołderkowej galerii.
Sympatyczne są te ciuchcie i przyjemnie się je wyszywa.

Pozdrawiam wszystkich ,dziękuję za odwiedziny i każde miłe słówko.
Życzę dużo słońca.

sobota, 23 stycznia 2016

Truskaweczka w środku zimy?

Na prawdziwe truskawki,aromatyczne i pyszne jeszcze poczekamy.Tytułowa Truskaweczka to lalka z animowanego serialu dla dzieci.
Właśnie taką laleczkę  Weronika chce mieć na swojej kołderce którą dla chorej dziewczynki przygotowują kołderkowe Cioteczki.


Ta słodka laleczka zamieszka na kołderce razem z kucykami pony , Arielką pieskami.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.



wtorek, 8 grudnia 2015

Pani w kapeluszu

Ta elegancka Pani w kapeluszu znajdzie się na kołderce dla Oliwii


Dzielna Oliwka prowadzi swojego bloga -koniecznie Tam zajrzyjcie.

Pozdrawiam!

środa, 2 grudnia 2015

Mini i Dinuś wyruszyły w podróż

Ciekawa jestem czy tym razem kwadraciki dotrą w terminie do Eny do Krakowa.

Myszka Mini jak zawsze wystrojona i czaruje nas swoimi oczkami.
Ten kwadracik znajdzie się na kołderce dla Natalki


Dla Kamilka wyhaftowany jest ten milutki Dinozaurek


Po niemiłej przygodzie z Piratem ,czekam na dobrą wiadomość że kwadraciki dotarły na czas.
Pozdrawiam.

niedziela, 29 listopada 2015

Zginął pirat

Kwadracik z piratem na kołderkę dla Dawidka gdzieś przepadł.Może podróżuje po Polsce z innymi przesyłkami i nie może trafić do Krakowa do Eny.
Właśnie ten Pirat -może ktoś go widział ?

Żarty żartami ale zaskoczyło mnie to, gdy przeczytałam na forum kołderkowym że kwadrat wysłany 1lub 2 listopada 14 XI jeszcze nie dotarł do Krakowa i do tej pory go niema.
Całe szczęście że Ena miała w zapasowych kwadratach jakiś piracki wzorek i mogła go dać w zastępstwie.Nie zdążyłabym wyszyć ponownie ponieważ wyszywam 2 inne kwadraty na które jest termin.Pierwszy raz zdarzyła mi się taka historia  ,teraz będę wysyłać hafty listem poleconym.
Pozdrawiam Pocztę Polską !

piątek, 27 listopada 2015

Powitanie

Witam przyszłych mam nadzieję obserwatorów tego bloga.
Postanowiłam w tym miejscu prezentować głównie wyhaftowane kwadraciki kołderkowe w ramach akcji "Kołderka za jeden uśmiech" Ale nie wykluczone że czasem pojawi się inna robótka.
W akcji biorę udział od 2008 roku i trochę już się uzbierało kwadracików -238 szt.Do tej pory nie tworzyłam albumów z haftami ,więc ten blog będzie właśnie takim katalogiem .
Mam nadzieję że może ktoś nabierze ochoty i przyłączy się do akcji wyszywając kwadraty  lub szyjąc kołderki.
Na początek kilka wyszytych ostatnio kwadratów : na kołderkę dla Filipka


kwadracik imienny dla Natalki


dla Jacka



kwadraciki czekają na swoje miejsce na kołderkach

Pozdrawiam !