Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pomarańczarka 1. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pomarańczarka 1. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 3 lutego 2019

Zmiana wzoru w zabawie Nowy haft na Nowy Rok

Witam !
Tego się nie spodziewałam ,miałam wyszywać starodawny sampler w ramach SAL-u na włoskim blogu.Wyszyłam już prawie cały panel tytułowy.Schemat był ogólnie dostępny na blogu organizatorki ale nastąpiła zmiana i SAL został przeniesiony na facebooka.
Wobec tego musiałam zrezygnować ,trochę szkoda zużytych nici ,materiału i czasu.
Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Przypomniałam sobie o obrazie" Przekupka z pomarańczami " A. Gierymskiego..,który był w 2011 r zamieszczony w Kramie z robótkami.
Pamiętam że wtedy miałam zamiar wyszyć ten obraz Jak to w życiu bywa skończyło się na planach.
Myślę że teraz przyszła odpowiednia pora
.Jest zorganizowana zabawa hafciarska u Ani "Nowy haft na Nowy Rok " czemu by nie wyszyć tej zapomnianej Pomarańczarki..
Schemat opracowany jest na wielkość obrazu ok 40x50 cm.
Ja wyszywam na kanwie 18 muliną Ariadna

Dzisiaj pierwsza odsłona mojego haftu:

Na razie wyszywam tło którym jest panorama warszawskiego Powiśla

Ciekawa jest historia obrazu .Został z Polski skradziony w czasie wojny i odnaleziono go dopiero
w 2010 r na aukcji w Niemczech.Teraz znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie


                                                    zdj. z sieci

Haft zgłaszam do zabawy


Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia.