Pokazywanie postów oznaczonych etykietą frywolitka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą frywolitka. Pokaż wszystkie posty

piątek, 24 stycznia 2020

Serduszko frywolitkowe do Szuflady

Witam Was cieplutko.
Pozostając w temacie frywolitkowych supełków ,chciałam Wam pokazać serduszko które powstało w jeden wieczór i jest moim ulubionym wzorem na serca frywolitkowe.
Oto wysupłane serce

Autorką wzoru jest Renia i podarowała nam schemat "Serce od serca" w sierpniu 2018 r
Już kiedyś wusupłałam takie serduszko tylko z białego kordonka.
Tym razem chciałam żeby było weselsze i znalazłam w swoich kordonkowych zapasach wiśniową cieniowaną snehurkę.Na ogól nie używam tych nici do frywolitki bo są wg mnie zbyt wiotkie.Jednak tu postawiłam na kolor i muszę powiedzieć że podoba mi się ten wybór.
Moja serduszkowa frywolitka wskoczy do wyzwania w Szufladzie

 a w realu pewnie kogoś nią obdaruję .
Gdyby ktoś chciał zrobić sobie takie serduszko to darmowy schemat jest Tutaj
https://renulek.blogspot.com/2018/08/frywolitkowe-serce-od-serca-czyli-may.html

Na koniec wiadomość z wczoraj ,dla osób frywolitkujących:
Renia udostępniła pierwsze dwa rzędy swojej serwety "Wiosna 2020"
Ciężko się oprzeć....już nawinęłam nici na czółenka.
Pracę nad pozostałymi Wiosenkami będę posuwać do przodu w miarę możliwości -słowo harcerza!

środa, 8 stycznia 2020

Jedna śnieżynka i dwie zabawy

Witajcie kochane !
Chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować za słowa wsparcia i życzenia zdrowia.Jesteście bardzo życzliwe i bardzo Was potrzebuję w tym czasie pełnym niepokoju i niepewności.
Staram się uciekać przed stresem w moje robótkowanie na ile się da.
Początkowo myślałam że dam sobie spokój z wyszywaniem ,supłaniem i pracą z papierkami ,ale nie .
Nie tędy droga, to wszystko mnie uspakaja i odwiedzanie Waszych blogów jest mi bardzo potrzebne.To tak jakbym się z Wami w realu spotykała.Taka jest siła przyjażni nawet tej wirtualnej.

Postanowiłam wziąć się w garść i ruszam z zabawą w interpretacje przysłów u Splocika.W tegorocznej edycji zabawy dopuszczalne są wszelkie techniki rękodzieła co mnie bardzo cieszy.
Jak zwykle mamy do wyboru dwa przysłowia.Ja wybrałam:

Każdy śnieg jest biały, ale nie wszystko, co białe jest śniegiem.

Na tę porę roku świetne przysłowie,może przywołam swoją pracą śnieg ,którego tak brakuje.



Moja interpretacja to karteczka -śnieżna i bardzo zimowa.głównym motywem kartki jest frywolitkowa śnieżynka.Do wykonania jej użyłam NiciDMC Babylo 20
Banerek zabawy u Splocika




Kto mnie trochę poznał ,ten wie że moją nieprzemijającą miłością jest frywolitka.
Odkąd nauczyłam się supłać czółenkami ciągle coś tam powstaje, głownie małe formy.
Dlatego też postanowiłam spotykać się frywolitkowo u Anettki na blogu


Będziemy tam wspólnie supłać śnieżynki autorstwa znanych projektantek.
Pierwsza śnieżynka to właśnie ta z mojej kartki .Autorką projektu jest .Renulek
Schemat śnieżynki jest darmowy i dostępny na jej blogu.

Anettka krok po kroku pokazuje jak zrobić sobie taką  śnieżynkę.
Projektantki przedstawiają się też w kilku zdaniach opisując swoją twórczą drogę.

Dziękuję Ci Anettko za znakomity pomysł na frywolitkową zabawę!

 Skoro jesteśmy w temacie frywolitki ,to "pochwalę "się swoim super ufokiem.

Serweta Wiosna 2017 projektu Reni.Zaczęłam w marcu …...i do tej pory jest tyle .
Zawrotne tempo prawda?
Jeszcze tylko 4 rzędy do końca.Mam nadzieję że wreszcie skończę bo Renia już zapowiada Wiosnę 2020. a kolejne okrążenia są coraz dłuższe i niektóre pracochłonne.
Zachęcam do wzięcia udziału w obydwu zabawach ,kibicowanie też mile widziane.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do następnego postu


           

sobota, 13 lipca 2019

Post frywolitkowy

Witam serdecznie !
Dawno nie pokazywałam co się u mnie dzieje w temacie frywolitka.
Może niewiele i nie ma się czym pochwalić ale zawsze to do przodu.
Serweta "Wiosna 2019"  wg projektu Renulka ,który udostęknia na swoim blogu za free.

Zaczęłam supłać na początku roku i do 5 rzędu byłam na bieżąco /co czwartek Renia publikowała kolejny rząd serwetki /.Jednak każdy następny był już dłuższy i bardziej pracochłonny a przecież nie samą frywolitką się zajmuję .Dlatego ukończyłam dopiero 8 rząd,któremu trzeba było poświęcić dużo czasu i kolejny też taki będzie.Jestem więc z tą serwetą w "lesie" Renia opublikowała już końcowe okrążenie .Wszystkich rzędów jest 20  czyli dosyć duża serweta.Ciekawa jestem czy ktoś ukończył już ten projekt.
To teraz pora pokazać  dotychczasowy urobek :

W marcu było tak


Teraz kolejna frywolitka  tym razem maleńka o średnicy 9 cm, którą wykorzystałam jako ramkę do kartki.
Biorę udział w wyzwaniu kartkowym Ćwiczymy kompozycję u Ewy
W lipcu miałyśmy skomponować karteczkę z ramką.Chociaż mam scrapkowe ramki od kochanych  Koleżanek ,to postanowiłam utrudnić sobie prace i powstała kartka w formacie DL właśnie z taką ramką

Nie wiem czy to się kupy trzyma , i czy  ta kartka jest czytelna.Mam wątpliwości, bo wolę robić kartki bardziej skromne .Nowością w moim kartkowym tworzeniu są kwiatki ,które wykonałam z kalki technicznej wg Tego kursu .Znalazłam jakieś resztki kolorowej kalki i je wykorzystałam.
Fajne kwiatki wychodzą też z pergaminu.
Będę wdzieczna jeśli wskażecie mi ewentualne błędy w tej kompozycji -chcę się uczyć od doświadczonych scraperek.
Kartkę zgłaszam do wyzwania :Ćwiczymy kompozycje 5


Na dzisiaj to tyle nowości.
Pozdrawiam i życzę przyjemnej niedzieli !

wtorek, 11 września 2018

Frywolitkowe "Serce od serca" autorstwa Renulka

Witajcie drodzy !
Dawno nie było u mnie frywolitki. Zaczęta serwetka Wiosna 2018 utknęła na 7 rządku i pewnie już obrosła kurzem.
Jednak musiał przyjść taki moment że zatęskniłam za supłaniem.
Renia  podarowała nam kolejny wspaniały projekt "Serce od serca".Z okazji drugiej rocznicy założenia sklepiku na Etsy z własnymi ,frywolitkowymi wzorami,opracowała schemat tego ślicznego serduszka .
Wzór udostępniony jest dla chętnych  na blogu Renulka.
Nie mogłam oprzeć się pokusie ,zostawiłam inne robótki i wysupłałam z kordonka DMC Babylo 20 takie serduszko:

Jak Wam się podoba ? Mam ochotę zrobić jeszcze takie serce tylko dwukolorowe.

Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznych ,kolorowych jesiennych dni.

wtorek, 18 października 2016

Efekt zmagań z czółenkami

Cały czas ćwiczę supłanie czółenkami,bardzo mi się to podoba.Myślę że do igły już nie wrócę.Dzisiaj pokażę co udało mi się ostatnio wysupłać.
Na krzywizny i inne niedoróbki lepiej nie patrzcie ,mam nadzieję że z czasem dojdę do wprawy.
A tymczasem:


Wzór aniołka pochodzi ze wspaniałego frywolitkowego bloga Agnieszki,jest tam mnóstwo schematów i filmików instruktażowych -polecam.
Śnieżynka zrobiona jest wg Tego kursu .


Mała serwetka zrobiona z tureckiego metalizowanego kordonka .Nigdy więcej nie użyję do frywolitki takich nici ledwo dojechałam do końca  -męczarnia nie robota i okropnie krzywo.

 
 
Te śnieżynki zrobiłam wg wzoru Agnieszki

Pozdrawiam wszystkich zaglądających serdecznie i życzę kolorowej słonecznej jesieni.

środa, 27 kwietnia 2016

SAL zakładkowy

Adrianna zorganizowała na swoim blogu SAL "Od zakładki doksiążki" .Robimy zakładki do książek różnymi technikami aby potem można było komuś je podarować i tym samym zachęcić do czytania książek.Wiadomo  że z tym czytaniem nie jest teraz najlepiej .Podobno są osoby ,które nie przeczytały w ciągu roku ani jednej książki.
Czasem słyszę że książki są bardzo drogie,to prawda ale istnieją na szczęście jeszcze biblioteki publiczne .Sama korzystam z takich wypożyczalni odkąd nauczyłam się czytać.
Pamiętam jedną z pierwszych wypożyczonych książek  "Przygody koziołka Matołka" -oj dawno to było...
Ale wracając do zakładek -każdego miesiąca będą dwa tematy zakładkowe do wyboru.
W kwietniu tematem są kwiaty oraz home sweet home.
Ja wybrałam kwiatowy temat i powstały dwie frywolitkowe zakładeczki.



Zakładki wykonane są z kordonka techniką frywolitki igłowej.Jedna z nich została już komuś podarowana i bardzo się podobała.Mam nadzieję że często będzie gościła w czytanych książkach.

Dla chętnych informacja że cały czas można  się zapisywać do tego SAL -u.



Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznej i cieplutkiej majówki.

czwartek, 7 kwietnia 2016

Wiosenna serwetka frywolitkowa

Projektantką tej serwetki jest Renia,która kiedyś zorganizowała wspólne supłanie.

Serwetkę wysupłałam igłą,kordonkiem marceryzowanym Ariadna.Ten wzór robiłam po raz drugi z przeznaczeniem na prezent .
Jeśli ktoś ma ochotę pofrywolitkować ,to Renia na swoim blogu udostępnia schematy serwetek i śnieżynek.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny.

piątek, 18 marca 2016

Frywolitkowy zajączek i maleńkie motylki

Na przekór zimnej i pochmurnej pogodzie zrobiłam frywolitkowego zajączka i motylki maleństwa.Znalazły swoje miejsce na kartce świątecznej,która wyruszyła już w drogę.
Mam nadzieję że się spodoba chociaż jest bardzo skromna.



Wzorki znalezione bardzo dawno w sieci,kordonek to cieniowana snehurka karton marmurkowa jasna zieleń i taśma ozdobna.
Dodam że takiego motylka robi się nie dłużej niż 10 min -ekspresowo!

Życzę wszystkim słonecznego i cieplutkiego weekendu.

wtorek, 22 grudnia 2015

Frywolitkowe śnieżynki

Na powitanie pierwszego dnia zimy powstały te trzy śnieżynki.



Zimy nie widać ,tymczasem trawa się zieleni.Szkoda że święta nie będą miały swojej pięknej zimowej oprawy.Ale bądźmy cierpliwi kiedyś musi sypnąć śniegiem.

Życzę wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku 2016