Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hasiok robótkowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hasiok robótkowy. Pokaż wszystkie posty

piątek, 9 czerwca 2017

Hasiok robótkowy 2017 - spóżniony

Witajcie drogie Koleżanki!
Po długiej przerwie melduję się w naszym robótkowym światku.Niestety dopadła mnie choroba kręgosłupa i cały maj był pod znakiem szpitala a teraz mam intensywną rehabilitację.
Ograniczono mi siedzenie  ,więc chodząc lub leżąc na podłodze niebardzo mogę wyszywać lub prowadzić jakąkolwiek działalność robótkową.Zawaliłam wszystkie zabawy blogowe i nie dotrzymałam terminu na kwadracik.
W związku z tym dzisiaj mogę pokazać tylko swój hasiokowy słoik w którym nic nie przybyło.
To tyle tytułem usprawiedliwienia się ,mam nadzieje że nastaną lepsze czasy ,jednak muszę radykalnie zmienić swój sposób na relaks.
Dobra -koniec marudzenia oto mój słoiczek w towarzystwie suszącego się kwiatu czarnego bzu /z działki/
Wykorzystam go jako aromatyczny dodatek do dżemu truskawkowego,muszę zrobić chociaż kilka
słoiczków bo jest pyszny.


Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego weekendu oraz dużo zdrowia !



piątek, 7 kwietnia 2017

Kwietniowy Hasiok

Witajcie kochani !

Hasiokowa zabawa trwa /banerek z prawej strony bloga/ .Dzisiaj prezentujemy swoje hasiokowe pojemniki.Nitek trochę przybyło jednak ciągle jeszcze rozpędzam się i wyrzucam resztki do śmieci.

Mój słoik prezentuje się tak:



W tle stanął sobie nieśmiało koszyczek z papierowej wikliny zrobiony na warsztatach organizowanych w mojej bibliotece.To jest mój pierwszy wiklinowy wytwór ,bardzo niedoskonały ale co tam....
Póżniej była jeszcze choinka ciut koślawa a w poniedziałek będziemy robić wianek.
Dodam że wszystkie warsztaty finansowane są w całości przez gminę.Trzeba być tylko czujnym ,bo jest dużo chętnych a ilość miejsc ograniczona -słowem fajna sprawa.

Pozdrawiam wszystkich wiosennie ,życzę słonecznego i cieplutkiego weekendu !

niedziela, 5 czerwca 2016

Hasiok robótkowy -kolejna prezentacja

Mój pojemnik -hasiok robótkowy zaczął się w pewnym momencie wypełniać po brzegi.Groziło to tym że resztki nitek wyjdą na zewnątrz.Trzeba było coś z tym zrobić .Wcześniej przewidywałam że tak będzie i dlatego w planach miałam wykorzystanie tych resztek .
Powstała mała poduszeczka na igły wypełniona nitkami z hasioka.


Przód hasiokowego  igielnika ,to dawno temu wyszyty maleńki wzorek.
Nitek z pojemnika ubyło ,więc można upychać dalej.

Pozdrawiam słonecznie i życzę dobrego tygodnia !

czwartek, 5 maja 2016

Hasiok robótkowy -kwiecień

Dzisiaj prezentacja hasioka robótkowego .
Oto mój zbiorniczek na niciane końcówki:


i jeszcze frywolitkowe kolczyki -to jedna z pierwszych prób supłania frywolitki z koralikami .

Z pozdrowieniami przesyłam zdjęcie pięknie kwitnącego drzewa  .


środa, 6 kwietnia 2016

Hasiok robótkowy odsł3

Spóżniony o 1 dzień /zapomniałam/ mój hasiok robótkowy.

 
Niteczek przybyło,obok pojemnika prezentuje się filcowa broszka .To moje pierwsze i chyba ostatnie próby filcowania na sucho.Ta technika to zdecydowanie nie moja bajka.

Pozdrawiam słonecznie !