środa, 17 czerwca 2026

Niteczkowa zabawa - czerwiec

 Witam wszystkich czerwcowo i nareszcie słonecznie.



Trochę zaniedbałam zabawę niteczkową u Anettki.Dlatego dzisiaj przychodzę z pracą raczej nie letnią ale dokończoną jako ufok.Uff, ulżyło mi ,nie lubię takich rozgrzebanych robótek i odłożonych nie wiadomo na jak długo.

Oto poduszka  zrobiona z resztek włóczek  metodą kwadratu babuni.Trochę za chuda wyszła muszę kupić nowe wypełnienie -ale jest  dokończona.

Na zdjęciu prezentuje się w towarzystwie kwiatka w osłonce "mordka kotka"



Kotek ma minę jakby mówił "no nareszcie wydziergała"

Dzisiaj pokarzę moje ukochane rojniczki ,które co roku goszczą na moim balkonie.


Tej zimy roślinki nie przetrwały ale koleżanka podzieliła się ze mną rozsadami ze swojego ogrodu .Stworzyłam nową kompozycję i teraz stoją sobie na słońcu .



To są jedyne rośliny na balkonie którym nie straszne mocne słońce.

Pelargonie i lawendę muszę zestawiać na podłogę

\Na koniec pokarzę jacy niepożądani goście odwiedzają moje osiedle

Dobrze wiedzą w którym pojemniku są odpadki organiczne i robią sobie co noc ucztę.
Potrafią też w ciągu dnia chodzić po parku.Sytuacja jest dla administracji osiedla nie do rozwiązania.

Dobrze że to nie niedżwiedzie jak w bieszczadach.....

Pozdrawiam bardzo wiosennie .

poniedziałek, 1 czerwca 2026

Kolejna porcja kwadracików i dzikie kwiaty

 Witajcie kochani

Dawno mnie nie było.No cóż tak się w życiu układa  niekoniecznie dobrze.Jednak staram się  nie rezygnować z xxx .wyszywam głównie dla Kolderkowa bo zapotrzebowanie na kwadraciki jest duże.Niestety przekłada się to na poważne problemy zdrowotna dzieci.Do hafciarskiej poczekalni poszły dwa "prywatne" zaczęte wzory i moje ukochane frywolne supełki.

Dzsiaj pokazuję kolejną porcję hafcików kołderkowych :

Na kolderkę dla Stasia


dla Antosia


dla Alanka



i karteczka zapasowa


To tyle  w temacie xxx

Teraz trochę przyrody -kilka zdjęć dzikich storczyków i pierwiosnek .





Zdjęcia zostały zrobione przez moje Dzieci w maju na szwedzkiej wyspie Gotlandia podczas rowerowej wyprawy.

Są tam też niesamowite  skalne formacje


To tyle tym razem,mam nadzieję że nie będzie dużej przerwy  w publikowaniu postów,


Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego lata