wtorek, 11 lutego 2025

Kartkowanie z Ulą -luty

 Witam w mrożny wieczór.U mnie - 7 a odczuwalna - 15 z powodu silnego wiatru -brr.

Jak dla mnie za zimno dobrze że nie mam psa i nie muszę wychodzić na przymusowy spacer.

Dzisiaj pora na kartkę do zabawy u Uli.Jak zwykle kiedy Ula zarządzi bingo mam problem jak to rozegrać.Niby dużo możliwości ale kartkowe przydasie już pomału się kurczą.

Na szczęście przypomniałam sobie że mam naklejki 3 D z bajkową kicią -Hello Kitty.

Idealnie pasują na karteczkę dla dziecka z Kołderkowa.Z bingo wybrałam linię :


Sznurek, kotek i napis.Wszystkie elementy miałam więc powstała taka kartka:


Myślę że bedzie pasowała do jakiejś dziewczęcej kołderki

Skoro jesteśmy w temacie kołderkowym przy okazji pokazuję co ostatnio wyszyłam :

dla Emilki :


dla Marcelka:



i dla Majeczki :


Na dzisiaj to już wszystko

Życzę spokojnej nocy i serdecznie pozdrawiam



poniedziałek, 3 lutego 2025

Największa Koronka Koniakowska Świata

 Witajcie kochani

Pomyślałam sobie że może ten temat zainteresuje nie tylko osoby szydełkujące.

Ta gigantyczna serweta która ma 5m średnicy powstała w 2013r i jest dziełem grupy koronczarek z Koniakowa.Szczegółowe dane techniczne są pod tym linkiem

Zachęcam też  odwiedzić stronę Centrum koronki koniakowskiej gdzie można uzyskać obszerne informacje o tym miejscu i pooglądać zdjęcia koronkowych prac.

Z mojej strony trochę wspomnień .Wiele lat temu specjalnie pojechałam do Koniakowa

żeby obejrzeć te słynne koronki,Wtedy udostępnione były dla turystów w niewielkiej chacie  a miła Pani opowiadała jak to obecnie wygląda w tym rejonie heklowanie .Pamiętam że martwiła się że tradycja i umiejętności bedą stopniowo zanikać ,bowiem wśród młodych nie ma zainteresowania tą techniką i wzornictwem .

Na moje pytanie czy są może dostępne schematy koronki ,odpowiedziała że wszystko powstaje "w głowie "

Coś tam wtedy zakupiłam  i zapomniałam o temacie .Póżniej trafiłam w robótkowej gazetce na wzór i opis wykonania niewielkiej serwetki koniakowskiej.Pamiętam że trochę się nad nią natrudziłam ale jakoś powstała.



Niedawno trafiłam w sieci na informację że powstało w Koniakowie  centrum tej koronki i dzięki temu wzrosło zainteresowanie takim rękodziełem.Co bardzo istotne znalazły się fundusze na propagowanie tej pięknej techniki szydełkowania.

Zaczęłam szukać w internecie i znalazłam kanał na you tube gdzie są pokazane piękne prace ale jest też kilka tutoriali.

Oczywiście złapałam za szydełko  i tym razem powstały małe serweteczki wg tutoriali  z you tuba.Nie było łatwo o nie ale coś tam wyszło chociaż nie jestem zadowolona



Autorką tych serwetek jest p. Małgorzata Stanaszek z Koniakowa.
Dziewczyny szydełkujące -macie okazję żeby poheklować /bardzo mi się podoba to określenie/
Moje odczucia na ten temat są takie : bardzo mi się podobają wszystkie wzory i szczerze podziwiam koronczarki które je wymyślają i wykonują ale ja wolę frywolitkę.Jakoś lepiej mi to wychodzi.
Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie 

Pozdrawiam serdecznie życząc dobrej nocy

poniedziałek, 27 stycznia 2025

Podziękowania i cd haftu zięby

 Witajcie drogie koleżanki.

Wiedziałam że na Was mogę liczyć.Niektóre z Was starały się mi pomóc z problemem  blogowym.

Splocik podpowiedziała mi żebym wysłała maila do Ani P. która współtworzy blog Polski Needlepoint .Ania maila odebrała i usunęła pechowy post.

Jadzia też chciała pomóc,

Ula skopiowała link wstawiła go do zabawy kartkowej u siebie.

Dzięki przeogromne za pomoc,przytulam Was do serca.

Jesteście kochane💝

Teraz przechodzimy do robótek.Dzisiaj kolejna odsłona haftowanej zięby

Ptaszek już jest :


Pozostało wyhaftować konar na którym zięba siedzi i backstiche które wyszyję już po praniu.Haft będzie oprawiony w ramko-tamborek tak jak rudzik



Będzie taki ptasi komplet

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,trzymajcie się zdrowo.

sobota, 25 stycznia 2025

Problemy z blogerem

 Mam prośbę :jeśli któraś z Was wie co zrobić w takiej sytuacji ,to proszę napiszcie.

Mianowicie : ostatni post został przekierowany na blog "polski needlepoint" i nie otwiera się na nim strona do wstawiania postów.Nie mogę więc tego żle przekierowanego posta usunąć.Wszystko o mogłam zrobić to skopiować pechowy post i wstawić we właściwe miejsce ale bez Waszych komentarzy które są dla mnie bardzo cenne.Dostałam nawet ostrzeżenie o złym przekierowaniu ale bez instrukcji co z tym zrobić.

Nie jestem pewna czy ten post również zostanie żle przekierowany .Jeśli tak to pewnie dam sobie spokój z blogowaniem bo najwyrażniej nie ogarniam takich problemów.

Przepraszam że zawracam Wam głowę ale przerosło mnie to.

Pozdrawiam serdecznie i będę bardzo wdzieczna jeśli ktoś mi doradzi co z tym zrobić.

 

Kartkowanie z Ulą i ukończony haft p. Ali

 Witaj blogowa rodzinko

W styczniu Ula zarządziła że na naszych kartkach maja być trzy lub więcej warstw.


Dla mnie to wyzwanie, ponieważ robię raczej proste karteczki dla dzieci a skomponować ładnie kilka warstw to niekoniecznie.Mogę podziwiać jak innym to świetnie wychodzi.

Pewnie jest to kwestja wyobrażni.Więc myślałam ,myślałam i ....wyszło tak:


Warstwy są papierowe i gotowa aplikacja do przyklejania.Kartka poleciała do Kołderkowa razem z kwadratem z wyścigówką i helikopterem.





Teraz zmiana tematu: w grudniu 2023 r pokazywałam ukończony haft mojej sąsiadki p.Ali.
Kilka dni temu miałam okazję zobaczyć drugą część obrazu.Całość tworzy piękną panoramę Tatr.


Obraz wyszyty jest dla wnuczki p. Ali i będzie piękną ozdobą mieszkania.

Dla mnie ten obraz przywołuje wspomnienia z młodości kiedy to przeszliśmy z Mężęm prawie wszystkie tatrzańskie szlaki. 

Pisałam już kiedyś że p. Ala wyszywa na dosyć drobnej kanwie ew. na lnie  nie robiąc siatki pomocniczej i bez tamborka.Często też zmienia odcienia kolorów mulin jeśli uważa że tak będzie lepiej.Podziwiam zw laszcza patrząc na pixelozę na dolnej partji wzoruna drzewach.

Gratulacje p.Alu i czekamy na kolejną haftowaną pracę.

Dzisiaj to już wszystkie nowości .

czwartek, 9 stycznia 2025

Robótkowy początek roku

Witajcie wieczorową porą. 

U mnie robótkowy rok zaczął się pracowicie.

Dokończyłam i wysłałam do Krakowa porcję kwadracików.








 






Postanowiłam powyszywać też coś dla siebie.Wybór padł na drugiego ptaszka z gazetki

Kram z robótkami.



Pierwszy był rudzik:


drugi ptaszek to zięba i pierwsza odsłona haftu:


Wyszywam na kanwie 14 ct muliną ariadna,21kolorów.Jak w przypadku rudzika nie będę wyszywała tła.

Zaczęłam też z Igłą malowane wzór" zimowa czekolada."Postawiłam kilka xxx i narazie musi poczekać a ja delektuję się  czekoladą z orzechami-uwielbiam.

Uczę się też szydełkować wzory koronki koniakowskiej ale nie jest to dla mnie łatwe.Zdecydowanie wolę wywijać czółenkami.

Na koniec pochwalę się co Syn przywióżł mi z Białowieży, przepiękne ceramiczne podkladki pod kubki z ptaszkami, które występują w puszczy białowieskiej.


Numer jeden dla mnie to zimorodek.

Jeszcze jedna nowość w moim emeryckim życiu -uczę się grać w szachy.Jak narazie to dzielnie przyjmuję na klatę szach-maty.Mogłam zacząć będąc dużo młodsza  ale co tam lepiej póżno niż wcale.Zawsze to jakiś trening dla umysłu.

Tyle na dzisiaj ,pozdrawiam i dziękuję że mnie odwiedzacie .

Trzymajcie się zdrowo


niedziela, 29 grudnia 2024

Życzenia noworoczne 2025

 Witajcie drodzy.

W myśl zasady że lepiej póżno niż wcale, przychodzę dzisiaj z życzeniami .

Na święta nie udało się /pliki cooki zabllokowały mi stronę do wstawiania postów/,to składam życzenia noworoczne.Na szczęście mam dzieci które mnie zawsze poratują w razie awarii z komputerem.Tak też było i tym razem.


Kochana blogowa rodzinko ,niech ten kolejny rok obdarzy Was zdrowiem ,obfitością pomyślnych dni i spokojem.

Z całego serca Wam tego życzę.

Dla tych którzy nie będą balować ,polecam fajne hafciarskie puzzle


link znalazłam na blogu Mary Corbet

Przepraszam znowu jakieś problemy.Na stronę do układania trzeba wejść z ostatniego posta u Mary Corbet

miłego układania
Są jeszcze dwie układanki  u Mary, w postach z 2023 i2022 r

Przyznam się że mnie to pochłonęło ,znalazłam w sieci jeszcze inne puzzle on-line i układam....fajna odskocznia od xxx.