Na tym blogu będą prezentowane głównie haftowane kwadraciki,znajdujące swoje miejsce na kołderkach szytych dla chorych dzieci.Czasem też pojawi się inny haft lub jakaś zabłąkana frywolitka.....
wtorek, 31 maja 2022
Krzyżykowo i roślinnie
wtorek, 17 maja 2022
Oglądane paluszkami
Witajcie kochani !
Dzisiaj będzie kwadracikowo ale też roślinnie.
Ostatnio uszyłam /ręcznie/ kwadraciki dla Tymka.Jest to chłopiec który interesuje się muzyką,instrumentami i nutkami.Mam nadzieję że kwadraciki będą dla Tymka "czytelne"
kwadrat z kluczem wiolinowym i nutkami
czerwona gitara:
i bębenek:
i karteczka muzyczna też paluszkowa:
Szyjąc kwadraty paluszkowe korzystam z szablonów które są na stronach "kolorowanki do wydruku"
Materiał jak zwykle u mnie filc Ponieważ jest to chłopiec 10-letni, mogłam wykorzystać też guziki a na kartce półperełki
Teraz kolej na moje roślinki.Kiedyś pisałam że na moim balkonie większość roślin sezonowych nie przeżywa.Po prostu od godz.13 patelnia.Nawet pelargonie muszę zestawiać na podłogę.
Jednak są takie rośliny które nic sobie ze słońca nie robią ,wręcz uwielbiają się opalać.Są to rojniki.
Już od kilku lat kupuję te rośliny i umieszczam w bardzo płytkiej glinianej misie i najlepiej jak zapominam o częstym podlewaniu .To są dobre klimaty dla tych roślin.
Dzisiaj nabyłam rojnika ,który jest olbrzymi i w dodatku pięknie wybarwiony.
Inna roślina o pięknym wybarwieniu ,to trzykrotka "nanuok".Kupiłam małe pędy w kwiaciarni odciete z długich pędów szczytowych.Teraz
muszą się ukorzenić.Ciekawe czy to się uda ,ponieważ wg znawców jest to kaptyśna odmiana.
Na koniec trzykrotka pasiasta o fioletowym kolorze .Stoi u mnie na parapecie okiennym w pełnym słońcu i trzeba podlewać ją oszczędnie przez podsiąkanie.
No to rozgadałam się o moich roślinach -wybaczcie ale tak się cieszę z każdej nowej zdobyczy.
Pozdrawiam serdecznie ,trzymajcie się zdrowo !
niedziela, 1 maja 2022
Szydełkowy ufok
Witam Was w ten piękny majowy dzień!
Dzisiaj chwilowa zmiana tematu na blogu .Dawno nie szydełkowałam, zwykle wolę wywijać czółenkami.
Jednak za sprawą przypadkowo odkrytego ufoka nie dało rady inaczej.Podczas porządków w moim robótkowym królestwie znalazłam na dnie dużego pudła z kordonkami zawiniątko z zaczętym kiedyś bieżnikiem .To było tak dawno że chyba jeszcze nie prowadziłam bloga.Wzór składa się z kwadratów i w założeniu /to sobie przypomniałam/,miał pokrywać całą komodę.
Nie było rady ,trzeba było dokończyć a nie okładać na póżniej.Ponieważ była przerwa w zapisach na kwadraty,szydełko poszło w ruch.Żebym nie musiała dorabiać wielu kwadratów, rozmiary bieżnika znacznie zmniejszyłam tym bardziej że na komodzie stoją roślinki doniczkowe ,które nie dają rady na moich południowo-zachodnich parapetach.
Dorobiłam w sumie trzy kwadraty:
Gotowy bieżnik prezentuje się tak:
Rozmiary 60x25cm, kordonek maxi ,banderolka gdzieś przepadła.
i fotka z blokowania czego bardzo nie lubię ale robię to na pasiastym ręczniku żeby było równo.
To tyle wiadomości na 1 maja teraz,wracam do kwadratów.
Pozdrawiam słonecznie i życzę dobrego wypoczynku !
niedziela, 24 kwietnia 2022
Po przerwie
Witajcie kochani po długiej przerwie..
Czym taka przerwa w blogowaniu jest dłuższa ,tym trudniej powrócić.Pojawia się pokusa żeby już sobie dać spokój,zwłaszcza że naokoło dzieją się takie niepokojące zdarzenia.
Przyznam się że do odrzucenia takiej pokusy i powrotu do blogowania zmotywowała mnie nasza kochana koleżanka Splocik
Pozwól że przytoczę Twoje słowa napisane w mailu:
Ty masz możliwość robienia czegoś, pisania bloga, czy coś innego..., inni tej możliwości nie mają.
Dzięki kochana !!! pomogło
Co u mnie? -robótkowo nie lenię się .Wyszywam głównie kwadraty kołderkowe .Nazbierało się ich już Trochę tzn zdjęć bo same hafciki już poleciały do Krakowa do Eny.
Mam więc co pokazywać tylko jakoś nie mogłam się za to zabrać
Dzisiaj będzie prezentacja kwadratów paluszkowych ,które bardzo lubię szyć.Wszystkie trzy przeznaczone są na kołderkę dla Tymusia.;Chłopiec jest dzieckiem niedowidzącym i otrzyma kołderkę mieszaną.Cześc będzie haftowana a kilka to kwadraty paluszkowe -tematyka Psi patrol
Dodatkowo dla Tymusia zrobiłam karteczkę też z postaciami z Psiego patrolu
Mam nadzieję że chłopiec będzie zadowolony.
Na powitanie wiosny i poprawę nastroju kupiłam na balkon moje ulubione bratki.W tym roku wiosna jest dosyć chłodna co tym kwiatom bardzo odpowiada -świetnie się mają i cieszą oczy pięknymi barwami.Widziałam że odwiedził je jakiś bzykający owad/chyba osa/
Oto moje wiosenne kwiatki
i prymulka też pięknie kwitnie i ciągle wypuszcza nowe pąki i listki
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę zdrowia oraz spokoju !
piątek, 15 kwietnia 2022
Wielkanoc
Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy,choćby i umarł żyć będzie
Ew Jana 11;25 Biblia warszawska
Kochani,życzę Wam na ten świąteczny czas głębokich duchowych refleksji oraz
dobrego,spokojnego odpoczynku
Bardzo dziękuję Małgosi X i Splocikowi za piękne karteczki z życzeniami
czwartek, 3 lutego 2022
Wiosennie i frywolnie
Witajcie kochani !
Dzisiaj u mnie zmiana tematu.Będzie frywolnie i wiosennie.
Ostatnio intensywnie wyszywam kwadraciki kołderkowe -taka jest potrzeba.
Lubię miedzy wyszywaniem coś sobie posupłać -taki supełkowy przerywnik.
Moja serwetka "Wiosna 2021" jest w głębokim lesie.To dopiero 12 rząd zaczęty.Czym większy obwód tym wolniej idzie.Przybył 1 rząd i kawalątek.
Tak jak się spodziewałam Renia zaprojektowała kolejną Wiosnę 2022 i dzieli się schematem.
Trudno się oprzeć .Wiem że powinnam dokończyć porzednią serwetkę ale nic z tego.Wyciągnęłam
tym razem kordonek multi color /będzie wiosennie/ Limoli produkcji portugalskiej i zaczęłam.
Oczywiście jak to na początki idzie szybko a póżniej coraz wolniej ale co tam....
Oto pierwsze rzędy:
Czy Wy też tak macie że nie kończąc jednej robótki zaczynacie następną ?
U mnie to już jakaś choroba nie mogę się opanować i powstaje bałagan niestety.
Wczoraj supłałam ,to dzisiaj muszę pokrzyżykować.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia
niedziela, 23 stycznia 2022
"Oglądane " paluszkami
Witajcie w tą piękną ,słoneczną niedzielę .Dzisiaj dostaliśmy dobrą wiadomość -Męża dopadła jakaś infekcja i robił test.Na szczęście jest ujemny.Teraz ja jestem zakatarzona i niezbyt dobrze się czuję .
Miejmy nadzieję że to zwykły katar.
Skończone więc trzeba pokazać -mowa o kwadracikach paluszkowych dla Adasia ,który w znacznym stopniu niedowidzi.Chłopczyk chciał mieć na swojej kołderce zwierzątka szczególnie żyrafę .
Jest żyrafka paluszkowa -oto ona:
Uszyłam ją z filcu.Żyrafa ma odstające elementy -uszy,ogonek i trawkę.Głowa i tułów szeleści ponieważ wypchany jest kawałkami folii do pieczeniaCałość jest naszyta na lnianą tkaninę .Filc oczywiście był poddany próbie farbowania.Za każdym razem jak szyję kwadraty paluszkowe robię taka próbę użytych kolorów.
Drugi kwadrat to sympatyczny Dinuś też dla Adasia:
Dinuś jest żółty a tło blado niebieskie i zielone kolce na grzbiecie.Kolory na zdjęciu są mocno przekłamane.Tułów i głowa szeleszczą a ogonek odstaje.
Teraz prezentacja moich kwitnących storczyków -sierotek ,kiedyś uratowałam od niechybnej śmierci Pisałam o tym w tym poście
Obecnie po długim odpoczynku zakwitły
Miniaturka -kwitnie drugi raz i ma 21 kwiatków
dwa kolejne kwitną po raz pierwszy:
różowy miał na długim pędzie dużo pąków ale niestety zrzucił je i zakwitły tylko trzy
Jest jeszcze biały ale teraz wypuszcza tylko korzenie
i zdjęcie całej storczykowej rodziny
Pozdrawiam Was ciepło i trzymajcie się zdrowo.

%20(491%20x%20600).jpg)









.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)














