czwartek, 12 sierpnia 2021

Koronkowa pandemia lipiec -sierpień

 Witajcie kochani

Zbliża się 15 sierpień ,trzeba więc zaprezentować swoje koronkowe wytwory.

Tym razem zdecydowałam się na szydelkowe gwiazdki w 3 kolorach wg inspiracji Ani


Wykorzystane kordonki toAltin Basac i YarnArt camelia metalizowane.Wzór prosty więc poszło mi gładko nie to co reliefy.

Do frywolitki inspirowała Ola Ja wybrałam darmowy wzór Robin Perfetti


Śnieżynkę którą zaproponowała Ola zrobię w kolejnym etapie Koronkowej pandemii

Do tej śnieżynki wykorzystałam turecki kordonekYabali .Nitka ma skrzące się włoski co nie ułatwia pracy ale efekt zwłaszcza przy sztucznym świetle jest fajny.

Teraz zdjęcie zbiorcze:


Lecę zameldować się do żabki.

Pozdrawiam wszystkich ciepło.

niedziela, 8 sierpnia 2021

Co na tamborku?

 Witam niedzielnie !

Pomarańczarka skończona więc z czystym sumieniem mogę zacząć wyszywać następny wzór.

Sama sobie wyznaczyłam nagrodę za ukończony haft.Od dawna chciałam wyszyć miechunki,te piękne jesienne rośliny /kwiaty?/

Ostatnio przeglądając stare gazetki hafciarskie trafiłam na miechunki.

Wzór znalazłam w Igłą malowane  nr5 z 2019r



.Długo się nie zastanawiałam ,pierwsze krzyżyki już postawione.

Na tamborek wskoczyła kanwa 20 i wyszywam jedną nitką .Miałam już nie katować swoich oczu tak drobniutkimi xxx ale jakoś tak wyszło.

Na razie nic ciekawego ,kawałek listka i tło które da mi w kość bo odcień muliny mało się różni od materiału.

Oto początek haftu -zaczęłam od lewej górnej strony schematu.

To tyle w temacie krzyżyków,jak wypiorę wyhaftowany kwadracik to zaraz zaprezentuję.
Żeby dalej ćwiczyć haft płaski od jakiegoś czasu wyszywam takiego motylka
Chyba dość pospolity ale nie znam jego nazwy


Wyszywam na lnie naturalnym przy pomocy rozpuszczalnej flizeliny.

Na koniec ciekawe zdarzenie na mojej klatce schodowej.
Taki piękny gość zawitałam któregoś słonecznego dnia


Usiadł sobie po wewnętrznej stronie parapetu.i dał się sfotografować Dodam że u mnie okna na klatce nie otwierają się.Ten gość to rusałka pawik Piękny prawda ?
Udało się jego przetransportować nie uszkodzająć skrzydełek.Chyba był zadowolony jak mógł sobie odlecieć.

Pozdrawiam serdecznie życząc dobrego tygodnia.



środa, 4 sierpnia 2021

Ufokowy rok - lipiec

 Witam ciepło w deszczową środę.Pada spokojny ciepły deszczyk.Lubię taką pogodę i nazywam ją "pierogową"  bo często jak pada to właśnie robię pierogi.Pojawiły się w sprzedaży jagody  więc może....tylko ta cena.

Dzisiaj pora zdać relację z ufokowych zmagań.

Spieszę oznajmić że Pomarańczarka skończona !

 Dzięki zabawie u Kasi dałam radę i dobrnęłam do końca .Głupio było nie wywiązywać się z comiesięcznych postępów i dzięki temu jest .Teraz trzeba kupić odpowiednią ramkę i oprawić.

Oto Ona:


Haft ma wymiary 29,5x35,5 cm,haftowałam wg klucza DMC.
Doszłam do wniosku że powinnam wyszywać na drobniejszej kanwie np18
Takie obrazy najładniej prezentują się na lnie ale to trzeba mieć dobry wzrok.
Obraz znajdujący się w Muzeum Narodowym w Warszawie  wygląda tak:

Kolory na hafcie są trochę za jaskrawe w porównaniu z obrazem ale taka jest numeracja w kluczu do haftu
Teraz drugi mój ufok :Pory roku quaker

w czewcu było tak:
 

Udało mi się skończyć panel letni .Teraz trzeba wyszyć boczne elementy i można zaczynać jesień.Haft wydaje się prosty ale trzeba bardzo uważać na ilość krzyżyków w poszczególnych elementach wzoru żeby wszystko się zgadzało. 
Ten wzór wyszywam 1 nitką na kanwie 20 ,mulina Ariadna 1609

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję że do mnie zaglądacie.




niedziela, 11 lipca 2021

Kartkowanie u Ani -lipiec - sierpień



 Witajcie drodzy !

Bardzo się cieszę że mój żołędziowy medalion tak się spodobał.

Dziękuję za miłe komentarze !

Dzisiaj ciąg dalszy dziecięcych kartek które posyłam na kartkowanie u Ani.Pomyślałam, skoro mam odpowiednie grafiki do takich karteczek to dlaczego nie zmontować jeszcze kilka.W Kołderkowie na pewno się przydadzą.

Rozłożyłam swój papierowy majdan i powstały.W kolejności -wg lipcowej mapki:





i wg sierpniowej mapki:






i jeszcze zdjęcie "rodzinne" dla żabki


Uff, rozpędziłam się z tymi kartkami ale lubię je robić, bo sobie wyobrażam że sprawią radość chorym dzieciaczkom jak dostaną taką kartkę razem z kołderką.Mam taką nadzieję.

Wypoczywajcie  dobrze a kto musi pracować życzę żeby jakoś sobie radził z upałem.Pogoda dała nam odpocząć w sobotę ale od poniedziałku znowu  gorąco.

Pozdrawiam!!!


środa, 7 lipca 2021

Jesienny medalion z żołędzi

 Witajcie ,jak żyjecie w taki upał ?

Dla mnie taka pogoda to istny koszmar ale wiem że są osoby które lubią takie 'ciepełko " zwłaszcza jak się siedzi nad wodą.

Ja wbrew wysokim temperaturom wyszyłam sobie jesienny motyw.

Jesienny medalion z żołędziem.Oto on:


Zrezygnowałam z ramki w tym wzorze bo bardziej mi się podoba haft w ramko-tamborku.

Jeszcze kilka zbliżeń na wzór:


Wypełnienie żołędzia wyszyłam 3 kolorami łańcuszka/ trochę mi się ten ścieg rozjechał w jednym miejscu/.

Czapeczka -to kratka z wypełnieniem francuskimi supełkami a kontury to ścieg rozłupany.


Listki i ogonek to ściegi krótki i długi a w połowie takie kreseczki /niewiem jak to się fachowo nazywa/

Kontury lisków - stebnówka


Gałązki -ścieg rozłupany i margerytkowy oraz fr. węzełki.

Wyszywałam muliną Ariadna i DMC cieniowany numer ?

Wzór znalazłam na pinteresie wraz z szablonem do haftu,który dla zainteresowanych zamieszczam

To tyle jesiennych klimatów na dzisiaj.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego odpoczynku na urlopach


poniedziałek, 5 lipca 2021

Kartki dla dzieci z Kołderkowa i kwadraciki

 Witam serdecznie

Ostatnio oglądałam sobie galerię karteczek u Ani Dziewczyny zrobiły piękne kartki wg czerwcowej mapki i wytycznych. .Jest co podziwiać ,zachęcam żeby tam zajrzeć.

Doszłam do wniosku, że  robiąc kartki dla dzieci z Kołderkowa też mogę korzystać z mapek i tym samym brać udział w kartkowej zabawie Tylko co na to powie Ania że dopiero teraz przyszło mi to do głowy i chcę dołączyć do tej akcji.Kartki zrobiłam i wyślę je do żabki a decyzja należy do szefowej zabawy.

Pierwsza karteczka wg mapki i wytycznych na lipiec
;

powstała wg tej mapki


Druga kartka wg mapki i wytycznych na sierpień:



i sierpniowa mapka oraz wytyczne

Przy okazji prezentacji karteczek dla dzieci ,pokazuję kwadraciki kołderkowe już dawno zrobione i wysłane do Eny
Po kolei:dla Wiktorii

dla Tomka;

dla Oli;

i dla Mariusza;

To tyle na dzisiaj,pozdrawiam słonecznie i bardzo dziękuję że do mnie zaglądacie i pozostawiacie tyle miłych komentarzy.


piątek, 2 lipca 2021

Ufokowy rok - czerwiec

 Witam serdecznie !

Przyszła pora żeby zaprezentować postępy w ufokowym hafcie.Razem z Kasią rozprawiamy się z takimi haftami.Taka zabawa bardzo mobilizuje więc jest szansa na dokończenie swoich odłożonych projektów.

W czerwcu wyszywałam "Cztery pory roku "w stylu quaker.

Na dzień dzisiejszy jest tyle:


Skończyłam panel wiosenny i środkowy oraz boczny element.Przypomnę że wyszywam na kanwie 20 jedną nitką ,muliną Ariadna nr1609

Dla porównania w maju wyglądało to tak:


Z postępów jestem zadowolona biorąc pod uwagę że intensywnie zajmuję się haftem płaskim.

Ucierpiała na tym Pomarańczarka do skończenia której nie mogę się zabrać.Może w lipcu....zobaczymy.

Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji i urlopów .