Witam!
Pachnący ,szydełkowy koszyczek powstał specjalnie na wyzwanie kwiatowe u Agatki .
Tematem lipcowego wyzwania jest królowa kwiatów-róża.
U mnie różyczki szydełkowe wg Tego kursu zdobią koszyczek zrobiony z bawełnianego sznurka i wypełniony płatkami róży z działki, pięknie pachnącej.Ponieważ płatki po wyschnięciu pachną nieznacznie ,skropione są olejkiem o nazwie "drzewo różane".
A to moja praca ,którą zgłaszam na wyzwanie kwiatowe:
Różyczki zrobione są z cieniowanego kordonka ,robi się je szybciutko i łatwo-polecam.
Pozdrawiam odwiedzających mojego bloga serdecznie i bardzo gorąco.
Na tym blogu będą prezentowane głównie haftowane kwadraciki,znajdujące swoje miejsce na kołderkach szytych dla chorych dzieci.Czasem też pojawi się inny haft lub jakaś zabłąkana frywolitka.....
piątek, 29 lipca 2016
środa, 27 lipca 2016
Uczę się frywolitki czółenkowej
Nareszcie! Już od dawna chciałam poznać tajniki supłania czółenkami.
Nic z tego,w sieci jest mnóstwo filmików na ten temat ale jakoś mi nie wychodziło.Pomyślałam że może jestem wyjątkowo oporna na tą technikę i nauczyłam się supłać na igle.Jednak ciągle zazdrościłam dziewczynom które śmigają czółenkami ,do dnia w którym trafiłam na kurs u Anetki dla początkujących-.banerek na blogu.
Powiem tak -Aneta prowadzi ten kursik rewelacyjnie .Załapałam i bardzo się z tego cieszę .Dzisiaj pochwalę się jak odrobiłam 5 lekcję kursu .Jest to opaska np. na świecznik:
Idealnie równo nie jest ale dopiero uczę się i mam nadzieję że kiedyś wysupłam czółenkami serwetkę.
Dzięki Anetko !
Lekcja 6 to czółenkowa różyczka.Po pierwszej próbie wyszła mi ...taka sobie.Ale nie zniechęcam się i robię od początku.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających !
Nic z tego,w sieci jest mnóstwo filmików na ten temat ale jakoś mi nie wychodziło.Pomyślałam że może jestem wyjątkowo oporna na tą technikę i nauczyłam się supłać na igle.Jednak ciągle zazdrościłam dziewczynom które śmigają czółenkami ,do dnia w którym trafiłam na kurs u Anetki dla początkujących-.banerek na blogu.
Powiem tak -Aneta prowadzi ten kursik rewelacyjnie .Załapałam i bardzo się z tego cieszę .Dzisiaj pochwalę się jak odrobiłam 5 lekcję kursu .Jest to opaska np. na świecznik:
Idealnie równo nie jest ale dopiero uczę się i mam nadzieję że kiedyś wysupłam czółenkami serwetkę.
Dzięki Anetko !
Lekcja 6 to czółenkowa różyczka.Po pierwszej próbie wyszła mi ...taka sobie.Ale nie zniechęcam się i robię od początku.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających !
piątek, 8 lipca 2016
SAL zakładkowy -etap III
Witajcie !
Dzisiaj prezentacja zakładek zrobionych w ramach zabawy "od zakładki do książki" u Ad Adrianny.
Tematy III etapu ,to bajki Disneya,lato oraz Polska.
Oto moja interpretacja tych tematów:
Długo nie miałam pomysłu na zakładkę "Polska"ale ostaeczniezdecydowałam się na kompozycje z papieru w technice kirigami, wzór pochodzi z książki.Barwy narodowe są ,więc mam nadzieję że Adrianna uzna taki pomysł.
Życzę wszystkim słonecznego ,miłego weekendu !
Do zobaczenia mam nadzieję ....bo mój komputer wariuje,chyba już się wysłużył.
Dzisiaj prezentacja zakładek zrobionych w ramach zabawy "od zakładki do książki" u Ad Adrianny.
Tematy III etapu ,to bajki Disneya,lato oraz Polska.
Oto moja interpretacja tych tematów:
Długo nie miałam pomysłu na zakładkę "Polska"ale ostaeczniezdecydowałam się na kompozycje z papieru w technice kirigami, wzór pochodzi z książki.Barwy narodowe są ,więc mam nadzieję że Adrianna uzna taki pomysł.
Życzę wszystkim słonecznego ,miłego weekendu !
Do zobaczenia mam nadzieję ....bo mój komputer wariuje,chyba już się wysłużył.
wtorek, 14 czerwca 2016
Kolejne kwadraciki
Witam!
Dzisiaj prezentacja kolejnych kwadracików kołderkowych:
Kotek z piłką a może mały tygrysek ,ale to przecież też kotek tylko dzikusek.
Kwadracik na kołderkę dla Kacperka
Dla Filipa -Steve Minecraft
Pozdrawiam i życzę słonecznego ,dobrego dnia !
Dzisiaj prezentacja kolejnych kwadracików kołderkowych:
Kotek z piłką a może mały tygrysek ,ale to przecież też kotek tylko dzikusek.
Kwadracik na kołderkę dla Kacperka
Dla Filipa -Steve Minecraft
Pozdrawiam i życzę słonecznego ,dobrego dnia !
wtorek, 7 czerwca 2016
Needleroll April -SAL u Olgi
W kwietniu Olga zorganizowała wspólne wyszywanie wg własnego projektu.Jak zwykle nie mogłam sobie odmówić przyjemności haftowania ściegami needlepoint.
Powstał taki cukieras :
i zbliżenie na główny motyw haftu ,który powstał z polączenia 4 strzałek Amadeus
Wyszywałam na kanwie 20 ,kordonkami cieniowanymi w 3 kolorach.Haft ozdobiony jest koralikami i wykończony koronką.
Tutaj można obejrzeć prace innych uczestniczek SAL -u.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga i zapraszam.
Powstał taki cukieras :
i zbliżenie na główny motyw haftu ,który powstał z polączenia 4 strzałek Amadeus
Wyszywałam na kanwie 20 ,kordonkami cieniowanymi w 3 kolorach.Haft ozdobiony jest koralikami i wykończony koronką.
Tutaj można obejrzeć prace innych uczestniczek SAL -u.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga i zapraszam.
niedziela, 5 czerwca 2016
Hasiok robótkowy -kolejna prezentacja
Mój pojemnik -hasiok robótkowy zaczął się w pewnym momencie wypełniać po brzegi.Groziło to tym że resztki nitek wyjdą na zewnątrz.Trzeba było coś z tym zrobić .Wcześniej przewidywałam że tak będzie i dlatego w planach miałam wykorzystanie tych resztek .
Powstała mała poduszeczka na igły wypełniona nitkami z hasioka.
Przód hasiokowego igielnika ,to dawno temu wyszyty maleńki wzorek.
Nitek z pojemnika ubyło ,więc można upychać dalej.
Pozdrawiam słonecznie i życzę dobrego tygodnia !
Powstała mała poduszeczka na igły wypełniona nitkami z hasioka.
Przód hasiokowego igielnika ,to dawno temu wyszyty maleńki wzorek.
Nitek z pojemnika ubyło ,więc można upychać dalej.
Pozdrawiam słonecznie i życzę dobrego tygodnia !
wtorek, 31 maja 2016
SAL "Od zakładki do książki" - II etap
Tematem II etapu SAL-u "Od zakładki do książki" u Adrianny ,są motyle i ornamenty.
U mnie powstały trzy zakładki.Długo zastanawiałam się jakiej użyć techniki do wykonania zakładek i zdecydowałam się na szydełkową oraz z kartonu ozdobionego haftem matematycznym i gotowymi naklejkami.
Zakładka szydełkowa -motyl.
materiały -kordonek Ariadna w czterech kolorach ,wzór znaleziony w sieci.
Zakładki papierowe -narożne- bardzo mi się spodobał taki sposób wykonania zakładek.
materiały -kolorowy karton,gotowe srebrne naklejki,metalizowany kordonek ,plastikowe koraliki
w drugiej zakładce -mulina do haftu matematycznego,koronka do ozdabiania kartek,kwiatki z taśmy ozdobnej,klej magic.Kartki zrobione wg Tego tutorialu.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających do mnie bardzo serdecznie i dziękuję za miłe komentarze !
U mnie powstały trzy zakładki.Długo zastanawiałam się jakiej użyć techniki do wykonania zakładek i zdecydowałam się na szydełkową oraz z kartonu ozdobionego haftem matematycznym i gotowymi naklejkami.
Zakładka szydełkowa -motyl.
materiały -kordonek Ariadna w czterech kolorach ,wzór znaleziony w sieci.
Zakładki papierowe -narożne- bardzo mi się spodobał taki sposób wykonania zakładek.
materiały -kolorowy karton,gotowe srebrne naklejki,metalizowany kordonek ,plastikowe koraliki
w drugiej zakładce -mulina do haftu matematycznego,koronka do ozdabiania kartek,kwiatki z taśmy ozdobnej,klej magic.Kartki zrobione wg Tego tutorialu.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających do mnie bardzo serdecznie i dziękuję za miłe komentarze !
Subskrybuj:
Posty (Atom)





