piątek, 29 lipca 2016

Różąny ,pachnący koszyczek

Witam!
Pachnący ,szydełkowy koszyczek powstał specjalnie na wyzwanie kwiatowe u Agatki .


Tematem lipcowego wyzwania jest królowa kwiatów-róża.

U mnie różyczki szydełkowe wg Tego kursu zdobią koszyczek zrobiony z bawełnianego sznurka i wypełniony płatkami róży z działki, pięknie pachnącej.Ponieważ płatki po wyschnięciu pachną nieznacznie ,skropione są olejkiem o nazwie "drzewo różane".

A to moja praca ,którą zgłaszam na wyzwanie kwiatowe:



Różyczki zrobione są z cieniowanego kordonka ,robi się je szybciutko i łatwo-polecam.

Pozdrawiam odwiedzających mojego bloga serdecznie i bardzo gorąco.

środa, 27 lipca 2016

Uczę się frywolitki czółenkowej

Nareszcie! Już od dawna chciałam poznać tajniki supłania czółenkami.
Nic z tego,w sieci jest mnóstwo filmików na ten temat ale jakoś mi nie wychodziło.Pomyślałam że może jestem wyjątkowo oporna na tą technikę i nauczyłam się supłać na igle.Jednak ciągle zazdrościłam dziewczynom które śmigają czółenkami ,do dnia w którym trafiłam na kurs u Anetki dla początkujących-.banerek na blogu.
Powiem tak -Aneta prowadzi ten kursik rewelacyjnie .Załapałam i bardzo się z tego cieszę .Dzisiaj pochwalę się jak odrobiłam 5 lekcję kursu .Jest to opaska np. na świecznik:


Idealnie równo nie jest ale dopiero uczę się i mam nadzieję że kiedyś wysupłam czółenkami serwetkę.
Dzięki Anetko !
Lekcja 6 to czółenkowa różyczka.Po pierwszej próbie wyszła mi ...taka sobie.Ale nie zniechęcam się i robię od początku.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających !

piątek, 8 lipca 2016

SAL zakładkowy -etap III

Witajcie !
Dzisiaj prezentacja zakładek  zrobionych w ramach zabawy  "od zakładki do książki" u Ad Adrianny.
Tematy III etapu ,to bajki Disneya,lato oraz Polska.
Oto moja interpretacja tych tematów:







Długo nie miałam pomysłu na zakładkę "Polska"ale ostaeczniezdecydowałam się na kompozycje z papieru w technice kirigami, wzór pochodzi z książki.Barwy narodowe są ,więc mam nadzieję że Adrianna uzna taki pomysł.

Życzę wszystkim słonecznego ,miłego weekendu !
Do zobaczenia mam nadzieję ....bo mój komputer wariuje,chyba już się wysłużył.
 


wtorek, 14 czerwca 2016

Kolejne kwadraciki

Witam!

Dzisiaj prezentacja kolejnych kwadracików kołderkowych:

Kotek z piłką  a może mały tygrysek ,ale to przecież też kotek tylko dzikusek.
Kwadracik na kołderkę dla Kacperka


Dla Filipa  -Steve Minecraft


Pozdrawiam i życzę słonecznego ,dobrego dnia !

 

wtorek, 7 czerwca 2016

Needleroll April -SAL u Olgi

W kwietniu Olga zorganizowała wspólne wyszywanie  wg własnego projektu.Jak zwykle nie mogłam sobie odmówić przyjemności haftowania ściegami needlepoint.
Powstał taki cukieras :


i zbliżenie na główny motyw haftu ,który powstał z polączenia 4 strzałek Amadeus


Wyszywałam na kanwie 20 ,kordonkami cieniowanymi w 3 kolorach.Haft ozdobiony jest koralikami i wykończony koronką.
Tutaj można obejrzeć prace innych uczestniczek SAL -u.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga i zapraszam.

niedziela, 5 czerwca 2016

Hasiok robótkowy -kolejna prezentacja

Mój pojemnik -hasiok robótkowy zaczął się w pewnym momencie wypełniać po brzegi.Groziło to tym że resztki nitek wyjdą na zewnątrz.Trzeba było coś z tym zrobić .Wcześniej przewidywałam że tak będzie i dlatego w planach miałam wykorzystanie tych resztek .
Powstała mała poduszeczka na igły wypełniona nitkami z hasioka.


Przód hasiokowego  igielnika ,to dawno temu wyszyty maleńki wzorek.
Nitek z pojemnika ubyło ,więc można upychać dalej.

Pozdrawiam słonecznie i życzę dobrego tygodnia !

wtorek, 31 maja 2016

SAL "Od zakładki do książki" - II etap

Tematem II etapu SAL-u "Od zakładki do książki" u Adrianny ,są motyle i ornamenty.
U mnie powstały  trzy zakładki.Długo zastanawiałam się jakiej użyć techniki do wykonania zakładek i zdecydowałam się na szydełkową oraz z kartonu ozdobionego haftem matematycznym i gotowymi naklejkami.
Zakładka szydełkowa -motyl.


materiały -kordonek Ariadna w czterech  kolorach ,wzór znaleziony w sieci.

Zakładki papierowe -narożne- bardzo mi się spodobał taki sposób wykonania zakładek.






materiały -kolorowy karton,gotowe srebrne naklejki,metalizowany kordonek ,plastikowe koraliki
w drugiej zakładce -mulina do haftu matematycznego,koronka do ozdabiania kartek,kwiatki z taśmy ozdobnej,klej magic.Kartki zrobione wg Tego tutorialu.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających do mnie  bardzo serdecznie i dziękuję za miłe komentarze !