piątek, 10 lutego 2023

Styczniowo-lutowe wyszywanki

Witajcie kochani !

Coś ostatnio mam blogowego niechcieja-nie chce mi się pisać i prezentować swoich prac. 

Za to chętnie czytam Wasze wpisy.Ale nie ma tak dobrze,wzięłam się do blogowej roboty.

Wiem że jestem bardzo monotematyczna,ciągle tylko kwadraciki.Jednak wyszywanie ich to dla mnie priorytet z oczywistych powodów.

Dzisiaj porcja kolejnych kwadratów przypisanych do konkretnych kołderek.W pierwszej kolejności dwa paluszkowe:

dla Mykhailo -latawiec z długimi wstążeczkami.Chłopiec uwielbia bawić się sznurkami ,wstązkami i wszystkim co można ciągnąć.Ciekawe jak ten kwadraci przetrwa na kołderce po takich zabawach.

Starałam się super mocno przyszyć te dyndadełka


drugi paluszkowy jest dla Dawidka - kosmiczny kwadrat


Jak zwykle paluszkowe wzory szyję z niefarbującego filcu /każdy używany kolor jest poddany próbie 

gorącej wody z proszkiem do prania/

Gdzie tylko się da umieszczam szeleszczący papier do pieczenia a wzory czerpię z kolorowanek.

To tyle paluszkowo a teraz xxx

dla Adama


dla Antka:


dla Przemka


dla Ewulki


dla Andrzejka


dla Frania


To tyle na dzisiaj,następny  już wskoczył na tamborek

.Usiłuję też w żółwim tempie posuwać się w supłaniu serwetki frywolitkowej......W końcu jakiś przerywnik robótkowy musi być.

Pozdrawiam Was cieplutko ,trzymajcie się zdrowo.


poniedziałek, 16 stycznia 2023

Może komuś się przyda.....

Witajcie kochani!

Dzisiaj trochę mniej pochmurno i korzystając z tego zrobiłam  po raz 3 zdjęcia schematów ,które chcę Wam udostępnić .Wybaczcie  więc jakoś zdjęć ale może da radą odczytać wzór.Starałam się wyostrzyć zdjęcie ale mój aparat w telefonie marnie ze mną współpracuje.

Dostałam niedawno od zaprzyjażnionej właścicielki pasmanterii kalendarz firmy Anchor który publikuje na każdy miesiąc schemat kwiatowego samplera.Sam kalendarz jest z roku 2020 ale wzorki można wykorzystać .Pomyślałam że niektóre z Was robią kartki z. małymi hafcikami ,więc może przydadzą się takie motywy . Schematy udostępniam za zgodą p. Bożenki.

Dzisiaj zdjęcia pierwszych 3 miesięcy:




Będzie mi miło jeżeli wzorki przydadzą się  do Waszych prac.

Pozdrawiam ciepło ,niech Was wirusy omijają.

środa, 4 stycznia 2023

Grudniowe rękodzieło

 Witam w kolejnym roku !

Pora przedstawić moje hafciarskie prace ukończone w grudniu.

Wyszywam głównie kwadraty kołderkowe na inne hafty brakuje czasu.Kończy się na wydrukowaniu schematu jakiegoś ciekawego wzoru który czeka na lepsze czasy.

Żeby nie wyjść z wprawy czasami wysupłam kawałeczek jakiejść frywolitki.

Oto grudniowe kwadraciki:

dla Adasia


dla Marysi


dla Adelajdy


dla Lenki


dla Dawidka


Następny kwadrat na tamborku a kolejny czeka w kolejcie na wyszycie.

Pozdrawiam ciepło i życzę twórczego roku




piątek, 23 grudnia 2022

Świątecznie

      

                                   

 Albowiem tak Bóg umiłował świat,że Syna swego jednorodzonego dał

              aby każdy,kto weń wierzy, nie zginął ale miał żywot wieczny.

                                                                                                               Ew.Jana 3,16                                  


                                                                               


      Zamiast tradycyjnych życzeń.......

                                                 

                              Wziąść bliskich w ramiona

                             Dać swój czas w prezencie
                             Wysyłać dobro i miłość
                             Udekorować twarz uśmiechem
                             Udekorować serce radością i pogodą ducha                                  
serdeczności przesyłam !

środa, 30 listopada 2022

Kartki wg mapek u Ani - listopad

 Witajcie kochani !

W ostatniej chwili pokazuję karteczki listopadowe .Zagapiłam się po prostu.

Proponowane mapki na listopad wg kartkowaniu u Aniu


Na pierwszą mapkę długo nie miałam pomysłu.Wreszcie wymyśliłam takie coś:

Tu przydały się malutkie motywy świąteczne ze sklejki.Kupione bardzo dawno ale doczekały się.

Druga niby prosta bo z tagiem ale ja nie jestem dobra w przystrajaniu taki form scrapowym.

Taka sobie wyszła skromna:


Wspólne zdjęcie:


Pozostając w temacie kartek przy okazji zaprezentuję jedną karteczkę dla dziaciaczków .Fan pojazdów budowlanych zawsze się znajdzie,więc może taka kartka się przyda.


Na dzisiaj to tyle.

Trzymajcie się zdrowo i pozdrawiam ciepło

wtorek, 8 listopada 2022

Trzy misie dla Arturka

 Witajcie kochani !

Dzisiaj ponownie kwadraty paluszkowe.Sześcioletni Arturek poza licznymi schorzeniami ma wadę wzroku.Na tyle rozległą że na jego kołderce muszą być kwadraciki paluszkowe.

Chłopczyk jest wielbicielem wszelkich misiów ,więc będzie to kołderka misiowa.Uszyłam dwa misie i szczeniaczka-uczniaczka taką zabawkę edukacyjną.Ten szczeniak też przypomina misia wg mnie.

Oto  misie w kolejności:

Na brzuszku ma naszyte brokatowe serduszko,łapki i uszy odstają żeby Arturek mógł lepiej "oglądać"
Drugi ,to miś psikus

Na łapkach ma naszyte guziczki a na niebieskiej łapce pierwszą literę imienia Artura.Jak się naciśnie serduszko na brzuchu to coś tam szeleści -taki misio psikus.
Trzeci kwadracik jest z szczeniaczkiem - uczniaczkiem

Misie są uszyte z kolorowego filcu .Każdy kolor jest poddawany próbie farbowania /musi być możliwość wyprania kołderki/ Guziczki muszą być bardzo mocno przyszyte a oczy przykleiłam klejem na gorąco.Przy szyciu kwadratów paluszkowych obowiązują ścisłe zasady,Taki kwadracik musi być przy "oglądaniu " bezpieczny nic nie może się  oderwać.

Na koniec kwadracik haftowany dla Majeczki -przeurocze słoneczko.


Tyle na dzisiaj 

Pozdrawiam ciepło