środa, 22 grudnia 2021

Boże Narodzenie -życzenia

 

      ...albowiem Dziecię narodziło się nam,Syn jest nam dany

         i spocznie władza na Jego ramieniu i nazwą Go:

         cudowny Doradca,Bóg mocny,Ojciec odwieczny

         Książę pokoju.Potężna  będzie Jego władza  

        i pokój bez końca.   

                                              Izajasz 9;5-6        


  .           


        Kochani

Niech ten świąteczny czas będzie dla Was i Waszych Rodzin pełen radości, spokoju a

przede wszystkim zdrowia.A kolejny rok niech przyniesie Wam obfitość Bożych Błogosławieństw

środa, 1 grudnia 2021

Koronkowa pandemia listopad-grudzień

 Witajcie kochani

Dzisiaj u mnie ostatnia odsłona" Koronkowej pandemii."

Wysupłałam kilka frywolitek jako zawieszki na choinkę i po raz drugi powstał frywolitkowy lampionik


Bombka,dzwoneczek i śnieżynka są autorstwa Renulka i zakupiłam je w jej sklepiku.

Lampionik jest do pobrania u Reni na jej blogu jako darmowy wzór.


Schemat pasuje na słoiczek po jogurcie z Biedronki.


Wzór wianka znalazłam na pinteresie.Do zrobienia tych frywolitek wykorzystałam różne kordonki ze srebrną nitką,kordonek cieniowany i koraliki.

i jeszcze kolażyk dla żabki


Mam prośbę -może ktoś mi podpowie jak zrobić porządny kolaż bo ten to sami widzicie jak wyszedł.....

Na moim balkonie ptaszki już ucztują.Od razu zauważyły że jest karmnik z ziarnami słonecznika i "knedle dla sikorek"Sikorki grzecznie czekają w kolejce do jedzenia ale wróble niestety nie chcą czekać i przeganiaja je -łobuzy.Bardzo lubię obserwować zachowanie ptaszków przy karmniku.Raz nawet przyleciał dzięcioł /mieszkam blisko lasu/,niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia.




Na dzisiaj to już wszystko.

Pozdrawiam i życzę zdrowia .Uważajcie na siebie !


czwartek, 18 listopada 2021

Ostatnio wyszyte kwadraty kołderkowe

 Witajcie kochani !

Mam nadzieję że u Was wszystko w porządku czego Wam życzę z całego serca.

Aż strach czytać w jakim tempie przyspiesza 4 fala tego świństwa.Ja we wtorek zaszczepiłam się trzecią dawką i powiem Wam że wczoraj czułam się fatalnie.Ale dzisiaj jest już znacznie lepiej.Mam nadzieję że ta szczepionka jakąś odporność daje.Tym razem jest w okolicy kilka punktów szczepień i można iść dosłownie "z ulicy".Na miejscu też drukują certyfikaty co przy porzednim  szepieniu było niemożliwe.

Nawet mierzą saturację  która u mnie wynosi 100.Pani patrząc na taki wynik powiedziała że nieczęsto zdarza się u młodych ludzi.Cieszę się ,bo biorąc pod uwagę naświetlania które przeszłam w obrębie klatki piersiowej ,to jest dobrze.

Co będzie dalej zobaczymy ,chyba nikt tego nie wie....

Tyle prywaty -wybaczcie.

Pażdziernik i listopad to głównie u mnie wyszywanie kwadratów kołderkowych.

Powstały 2 szt dla Jasia wielbiciela lego 


ponieważ Jaś lubi jeżdzić na rowerku trójkołowym ,wyszyłam też taki kwadrat:


i jako kwadracik zapasowy kapitan Ameryka baby


do kompletu powstała też karteczka

Tyle mojego urobku,teraz wracam do mojego samplera.Obiecałam sobie że nie ruszę miechunek dokąd nie skończę "Czterech pór roku".
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo zdrowia.




piątek, 5 listopada 2021

Ufokowy rok - pażdziernik

 Witajcie !

Dzisiaj sprawozdanie z postępów w haftowaniu samplera "Cztery pory roku " w stylu quaker.

Udało mi się skończyć panel jesienny ale już widzę że do końca roku całości nie skończę.

Dzień jest coraz krótszy a przy lampce ciężko się wyszywa na tak drobnej kanwie.

Został jeszcze alfabet i dolny pas, więc jeszcze  sporo wyszywania.

Oto postępy w pażdzierniku:


we wrześniu było tak


Pozdrawiam wszystkich zaglądających i życzę zdrowia !




niedziela, 31 października 2021

Kartkowanie u Ani -pażdziernik

 Witajcie kochani !

W ostatniej chwili wrzucam pażdziernikowe karteczki jeszcze ciepłe ale niestety zdjęcia  nieostre.Kartki z motywami jesiennymi przeznaczone są dla dzieciaczków  z kołderkowa.

Wykorzystałam obie pażdziernikowe mapki




 oraz darmowe grafiki i papiery  autorstwa Agnieszki.;




Jakieś te kartki blade wyszły tzn zdjęcia bo w rzeczywistości kolory są fajne .Chyba mój nowy telefon nie chce wspołpracować jak należy -trudno....

Pozdrawiam serdecznie !



niedziela, 10 października 2021

Koronkowa pandemia -wrzesień -pażdziernik

Witam cieplutko i słonecznie !

Dziesiaj będzie frywolitkowo.Prezentacja zawieszek -śnieżynek na choinkę zrobionych w ramach zabawy Koronkowa Pandemia do której inspirują Ania,Justyna iOla

Zdecydowanie lepiej czuję się z czółenkami ,więc tym razem odpuściłam szydełko .Nie chciałam żeby wyszły mi jakieś koślawce.

Pierwsza śnieżynka biało śrebrna /nie widać tego na zdjęciu/ z cebulkami


 i druga potrójnie cebulkowa z cieniowanego niebieskiego kordonka


oraz celtycki trójkąt biało niebieski


Wzór na ten trójkąt pochodzi z pinteresu i jest autorstwa Jennifer Williams

i wspólne zdjęcie dla żabki


Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia !

środa, 29 września 2021

Kartkowanie u Ani -wrzesień

Witajcie !

Zachwycam się piękną jesienną pogodą .To moja ulubiona pora roku,uwielbiam kolory jesieni !

Dziękuję za słowa uznania dla moich paluszkowych kwadratów !!!

Dzisiaj prezentacja karteczek które powstały w ramach kartkowania u Ani.

Ostatnio tworzę prace dla dzieciaczków z Kołderkowa.Dzisiejsze kartki też są zrobione dla dzieci.

Udało mi się kupić fajne naklejki -zwierzątka i minionki.Idealnie nadaja się do kartek.Karteczki powstały wg wrześniowych mapek


 Pierwsza myślę że będzie pasować dla starszej dziewczynki:


Wykorzystałam tu gotowy motyw kwiatowy i serwetkę scrapkową którą kiedyś dostałam od Ewuni

Dziękuję !

Druga jest dla fanów minionek


trzecia dodatkowa wg mapki sierniowej ze zwierzątkami


i kolażyk:


Pozdrawiam jesiennie i kolorowo życząc zdrowia !