piątek, 29 września 2017

Dzisiaj kwadraciki kołderkowe

Witajcie moje drogie!
Cieszę się bardzo że podobała się Wam moja mała frywolitka.Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe komentarze !

Non stop wyszywam kwadraty na kołderki i dzisiaj chcę zaprezentować kolejne :

dla Michałka:


dla Oliwii:


dla Szymonka:

Życzę wszystkim miłego ,cieplutkiego weekendu !

niedziela, 24 września 2017

Frywolitkowa zabawa - "Kocham frywolitkę"

Wspaniała zabawa na blogu"Z papieru po godzinach" -szczegóły Tu
Dla wszystkich miłośniczek frywolitki,dla tych co dopiero zaczynają naukę tej pięknej techniki i dla tych co chcą się doskonalić  i prezentować swoje piękne prace.
Zachęcam do oglądania w blogowej żabce.
Postanowiłam i ja wziąć udział jako że należę do wielbicielek frywolitki ,szczególnie że nauczyłam się supłać czółenkami -a to dzięki Anettce i jej wspaniałemu kursikowi od podstaw

Pierwsza lekcja w zabawie to kółeczka i łuczki.
U mnie powstała mała serweteczka z kordonka DMC Babylo 10 multicolor


i kordonek

Serwetka powędrowała do zaprzyjaźnionej pasmanterii,będzie zdobić podstawkę do wydawania reszty i jednocześnie pokazywać jak ten kordonek prezentuje się w gotowej robótce.

I jeszcze banerek zabawy


Zabawa z frywolitką


Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję że do mnie zaglądacie !


niedziela, 10 września 2017

Ponownie jestem z kwadracikami

Już miałam zniknąć ze swoim blogiem,w chwili słabości kliknęłam na "usuń".Jednak Splocik skutecznie mnie przekonała żeby tego nie robić.
Dostałam też maila pełnego troski od Madzi .
Splociku i Madziu jesteście kochane !!!!!
Więc znowu "klik" i jestem, mam nadzieję że będziecie do mnie chociaż czasem zaglądały.
Dzisiaj kwadraciki .ostatnio tylko takie hafty u mnie na tamborku.

Dla Bartka miłośnika piłki nożnej:


dla Damiana  młodego informatyka:


i kwadracik zapasowy wyhaftowany jakiś czas temu w ramach zabawy "Rok z misiem Fizzy Moon"


Na razie to wszystko,mam nadzieję że jakoś znajdę czas na inne robótki.

Życzę wszystkim dobrego ,twórczego tygodnia i pozdrawiam serdecznie !


niedziela, 25 czerwca 2017

Nadrabiam hafciarskie zaległości.

W żółwim tempie staram się nadrobić to co przez chorobę jest opóżnione .Chodzi oczywiście o kwadraciki tzw, terminowe.Jak już pisałam .mam ograniczony czas kiedy mogę siedzieć i stąd te problemy.
Kwadracik dla Weroniki - miał być gotowy w maju ,Zamiast jego Ena wstawiła w kołderkę zapasik,Dobrze że jest taka możliwość w razie awarii.

Ten aniołek zasili pulę zapasowych kwadratów -może kiedyś znajdzie miejsce na jakiejś kołderce.

Dla Wiki skończyłam kwadracik z instrumentami

Tu zdążyłam w terminie wyszyć.
Inne robótki leżą odłogiem i czekają na lepsze czasy.
To tyle na dzisiaj ,idę na swoje łoże na podłodzie bardzo" wygodne."

Pozdrawiam wszystkich słonecznie i serdecznie dziękuję za zyczenia zdrowia.


piątek, 9 czerwca 2017

Hasiok robótkowy 2017 - spóżniony

Witajcie drogie Koleżanki!
Po długiej przerwie melduję się w naszym robótkowym światku.Niestety dopadła mnie choroba kręgosłupa i cały maj był pod znakiem szpitala a teraz mam intensywną rehabilitację.
Ograniczono mi siedzenie  ,więc chodząc lub leżąc na podłodze niebardzo mogę wyszywać lub prowadzić jakąkolwiek działalność robótkową.Zawaliłam wszystkie zabawy blogowe i nie dotrzymałam terminu na kwadracik.
W związku z tym dzisiaj mogę pokazać tylko swój hasiokowy słoik w którym nic nie przybyło.
To tyle tytułem usprawiedliwienia się ,mam nadzieje że nastaną lepsze czasy ,jednak muszę radykalnie zmienić swój sposób na relaks.
Dobra -koniec marudzenia oto mój słoiczek w towarzystwie suszącego się kwiatu czarnego bzu /z działki/
Wykorzystam go jako aromatyczny dodatek do dżemu truskawkowego,muszę zrobić chociaż kilka
słoiczków bo jest pyszny.


Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego weekendu oraz dużo zdrowia !



poniedziałek, 1 maja 2017

Swobodne haftowanie -ornament 3

Witam w pierwszym dniu maja !

Majowe blogowanie zaczynam od prezentacji 3 ornamentu w zabawie  u Splocika "Swobodne haftowanie" /banerek/

Trzeci wzorek u mnie ma kolor zielony,wyszywałam muliną cieniowaną DMC 94 na lnie o naturalnym kolorze.
I wszystkie 3 ornamenty razem na jednym kawałku materiału:

Trochę mało symetrycznie to wygląda ale docelowo nie powinno przeszkadzać.

Pozdrawiam i życzę dobrego wypoczynku w pozostałe dni majówki.


środa, 26 kwietnia 2017

Kwietniowe kwadraciki

Witajcie moi drodzy !

Przyszła pora żeby pokazać kwietniowy,kwadracikowy urobek.

Na kołderkę dla Zuzi wskoczy rybka Tad:


dla Igorka Masza z motylkiem

 i kwadracik zapasowy ,który wyszyłam w ramach zabawy "Rok z misiem Fizzy Moon" /banerek z boku bloga/


Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam i zyczę wszystkim pięknej pogody na majówkę !
Oby !!!