niedziela, 20 listopada 2016

Ciąg dalszy jesiennych kwadracików kołderkowych

Na początek kwadracik kosmiczny- tak go nazwałam.Jest rekordzistą pod względem ilości krzyżyków  tak na oko ,bo nie liczyłam .
Michałek pragnie mieć na swojej kołderce kosmiczne motywy.Udało mi się znaleźć taki wzór/na Pinteresie/ ale bez schematu ,wyszywałam ze zdjęcia gotowego haftu. Mam nadzieję że to nie przestępstwo biorąc pod uwagę że to dla chorego dziecka.


Następny kwadrat dla Martynki


i dla Lenki wesolutka Maja


Aktualnie wyszywa się Tata Elmo z żółwikiem

Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego tygodnia !

poniedziałek, 7 listopada 2016

Z hafciarskiego archiwum -jesienne motywy

Postanowiłam co jakiś czas pokazywać hafty dawno temu ukończone i długo leżakowane w pudle.Nigdy nie zostały oprawione lub jakoś inaczej wykorzystane.Pomyślałam  czemy ich nie zaprezentować na tym blogu .Na swoim pierwszym blogu dawno temu pewnie miały swoje pięć minut i na tym koniec.
Mamy jesień więc dzisiaj prezentacja jesiennych motywów:


 

Ten liść był wyszywany na forum Złote rączki.

Czy wy też macie takie zapomniane prace ,które "leżakują"?
Dodam jeszcze że postanowiłam uczyć się prezentacji swoich prac wg wskazówek  dla mnie bardzo cennych  z bloga "Haftyjarzębinowe "Usiłuję jak na razie nieudolnie ,pokazywać swoje hafty.Do dobrej aranżacji potrzebna jest wyobrażnia i poczucie estetyki a różnie z tym bywa Jeśli kogoś interesuje ten temat ,to zachęcam żeby zajrzeć do Jarzębinowej

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających i dziękuję za komentarze!



wtorek, 25 października 2016

Pażdziernikowe kwadraciki

Nie tylko supłam frywolitkę,chociaż cały czas ćwiczę i bardzo mnie cieszy że Wam podobały się moje śnieżynki -dziękuję .
Między śnieżynkami powstały kolejne kwadraciki kołderkowe.
Dla Szymusia -rybka


Dla Jasia -słoneczko i chmurki


Dla Weroniki Dora z motylkiem


Teraz na tamborku powstaje kosmiczny kwadracik....

Pozdrawiam słonecznie i bardzo ciepło .

wtorek, 18 października 2016

Efekt zmagań z czółenkami

Cały czas ćwiczę supłanie czółenkami,bardzo mi się to podoba.Myślę że do igły już nie wrócę.Dzisiaj pokażę co udało mi się ostatnio wysupłać.
Na krzywizny i inne niedoróbki lepiej nie patrzcie ,mam nadzieję że z czasem dojdę do wprawy.
A tymczasem:


Wzór aniołka pochodzi ze wspaniałego frywolitkowego bloga Agnieszki,jest tam mnóstwo schematów i filmików instruktażowych -polecam.
Śnieżynka zrobiona jest wg Tego kursu .


Mała serwetka zrobiona z tureckiego metalizowanego kordonka .Nigdy więcej nie użyję do frywolitki takich nici ledwo dojechałam do końca  -męczarnia nie robota i okropnie krzywo.

 
 
Te śnieżynki zrobiłam wg wzoru Agnieszki

Pozdrawiam wszystkich zaglądających serdecznie i życzę kolorowej słonecznej jesieni.

czwartek, 13 października 2016

Nagrodę dostałam !

Przyszła do mnie paczka z prezentami  od Anettki z bloga Jamiołowo.Anetta obdarowała osoby które ukończyły zorganizowany przez nią kurs frywolitki czółenkowej.Dzięki Jej kursowi mogę nareszcie supłać czółenkami ,o czym od dawna marzyłam a jakoś nie udawało mi się nauczyć.
Kurs wspaniały ,przejrzysty i zrozumiały,. świetne zdjęcia które jasno pokazują  krok po kroku jak supłać -polecam .
A teraz popatrzcie co dostałam :

Piękna kasetka decupage i do kompletu zakładka


oraz śnieżynka frywolitkowa i słodkości które jakimś cudem doczekały do sesji zdjęciowej
Anettko bardzo Ci jeszcze raz dziękuję za wspaniałe prezenty!

czwartek, 6 października 2016

SAL zakładkowy - etap VI

Tematem VI etapu SALu  "Od zakładki do książki" u Ady są kotki i pieski

banerek:

Na Pinteresie znalazłam stronę z serii "śmieszne zakładki" i skorzystałam ze wzorków odpowiadających tematowi wyzwania.
Moje zakładki zrobione są z filcu i żeby były odpowiednio sztywne i spełniały swoją rolę ,podklejone są sztywnym kartonem .



Dużą frajdę sprawiło mi tworzenie takich nietypowych zakładek ,,poza tym bardzo lubię filc jako materiał do rękodzieła.Słowem -świetna zabawa.
Jak Wam się podobają zakładkowe zwierzaki?
Pozdrawiam cieplutko
-u mnie leje i zimno niestety....


wtorek, 27 września 2016

Frywolitkowy nagietek

Kolejna frywolitka która powstała w ramach nauki supłania czółenkami.Ponieważ jest zrobiona z pomarańczowego cieniowanego  kordonka ,niech udaje że jest nagietkiem i zgłaszam ją do wrześniowego wyzwania kwiatowego.u Agaty


Tak  prezentuje się nagietkowa frywolitka:


Wzorek pochodzi z książki "Frywolitki" Lyn Morton. Dodałam tylko trzeci rząd łuczków z 15 pikotkami i po 4 słupki po bokach w każdym łuku.

Mam nadzieję że Agata zaliczy mi wrześniowy kwiatek.
Teraz supłam śnieżynki które niebawem pokażę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję że zaglądacie do mnie.