niedziela, 16 maja 2021

Hafciarskie wyzwanie majowe u Haftowej Baby

 Witam wszystkich serdecznie !

Skusiłam się po raz drugi na wyzwanie u Kamili -Haftowej Baby.W marcu wyszywaliśmy kwiatowy wianek wykorzystując ściegi do kwiatków i listków.Dla mnie to była nauka różnych ściegów haftu płaskiego.W maju Kamila zaproponowała wyszywanie monogramu z wypełnieniem środka litery .


Organizatorka przysyła osobie która się zapisze,szablony alfabetu i trzy propozycje wypełnienia liter.Można też zaprojektować samemu swój monogram.Filmiki z poszczególnych etapów wyzwania są dostępne na you tube

Pierwszy filmik otwierający wyzwanie Pod filmikiem jest formularz do zapisu.


To tyle informacji dla chętnych do majowego wyszywania.

Teraz mój gotowy monogram :


Monogram ma rozmiary 12,5 x7,5,wyszywałam na szarym lnie mulinami Ariadna i DMC

Dwa większe motywy kwiatowe znalazłam na pinteresie a cała reszta to moja radosna twórczośc

Korzystałam z zasad  rozmieszczania motywów i doboru kolorów oraz wykorzystałam ściegi których nayczyłam się podczas poprzedniego marcowego wyzwania.

Zastanawiałam się jak wykorzystać ten haft.Kamila proponuje zrobienie proporczyka /będzie kurs jak uszyć taki proporczyk/.Ja mój monogram chyba naszyję na dosyć dużą lnianą torbę .W ten sposób dostanie ona drugie życie.

Na koniec zdjęcia kwiatków które zostały zrobione na leśnej działce moich dzieci;

różowa niezapominajka
przetacznik

i jeszcze botaniczna zagadka którą mi zadał mój Syn -leśnik

zgadłam ale nagrody nie dostałam.....
Kto lubi oglądać przyrodnicze zdjęcia wklejam link do strony mojego Syna  Naturalist Obserwacje gdzie zamieszcza ciekawe  zdjęcia .Są tam też zdjęcia z kanadyjskich lasów.

Kończąc pozdrawiam Was ciepło  i życzę zdrowia


7 komentarzy:

 1. Kapitalny monogram. Jeszce trochę i będziesz wyszywać wszystkimi ściegami to, co chcesz. Filmik obejrzałam. Bardzo sympatyczna instruktorka i porady ma fajne. Na ostatnim to chyba mech płonnik. Pójdę na stronę Twojego syna, bo tęsknię do lasów. Przecież jestem córką leśnika i w lesie się wychowałam. Dużo słoneczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy i śliczny monogram!
  Zdjęcia kwiatów piękne!
  A o nagrodę to upomnij się skoro zgadłaś:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały monogram :) Zdjęcia Syna ciekawe i czuję, że częściej będę tam zaglądać- głównie po nazwy ;) Zdróweczka i pogody ducha :) Buziam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie sobie wymyśliłaś Elżuniu tą literkę, podoba mi się pomysł z torbą - będzie wyjątkowa. Zajrzałam na strony Twojego syna - ależ niesamowite zdjęcia robi, jestem zachwycona sposobem w jaki pokazuje naturę. Przesyłam serdeczne uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Elżusiu, monogram jest przepiękny i myślę, że pomysł z torbą jest super - to będzie torba jedyna w swoim rodzaju. Chętnie obejrzę zdjęcia Twojego syna.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny monogram, oglądnęłam również filmik instruktorki, mam za dużo prac w maju, ale chętnie kiedyś podejmę jakieś wyzywanie

  OdpowiedzUsuń