środa, 17 czerwca 2026

Niteczkowa zabawa - czerwiec

 Witam wszystkich czerwcowo i nareszcie słonecznie.



Trochę zaniedbałam zabawę niteczkową u Anettki.Dlatego dzisiaj przychodzę z pracą raczej nie letnią ale dokończoną jako ufok.Uff, ulżyło mi ,nie lubię takich rozgrzebanych robótek i odłożonych nie wiadomo na jak długo.

Oto poduszka  zrobiona z resztek włóczek  metodą kwadratu babuni.Trochę za chuda wyszła muszę kupić nowe wypełnienie -ale jest  dokończona.

Na zdjęciu prezentuje się w towarzystwie kwiatka w osłonce "mordka kotka"



Kotek ma minę jakby mówił "no nareszcie wydziergała"

Dzisiaj pokarzę moje ukochane rojniczki ,które co roku goszczą na moim balkonie.


Tej zimy roślinki nie przetrwały ale koleżanka podzieliła się ze mną rozsadami ze swojego ogrodu .Stworzyłam nową kompozycję i teraz stoją sobie na słońcu .



To są jedyne rośliny na balkonie którym nie straszne mocne słońce.

Pelargonie i lawendę muszę zestawiać na podłogę

\Na koniec pokarzę jacy niepożądani goście odwiedzają moje osiedle

Dobrze wiedzą w którym pojemniku są odpadki organiczne i robią sobie co noc ucztę.
Potrafią też w ciągu dnia chodzić po parku.Sytuacja jest dla administracji osiedla nie do rozwiązania.

Dobrze że to nie niedżwiedzie jak w bieszczadach.....

Pozdrawiam bardzo wiosennie .

poniedziałek, 1 czerwca 2026

Kolejna porcja kwadracików i dzikie kwiaty

 Witajcie kochani

Dawno mnie nie było.No cóż tak się w życiu układa  niekoniecznie dobrze.Jednak staram się  nie rezygnować z xxx .wyszywam głównie dla Kolderkowa bo zapotrzebowanie na kwadraciki jest duże.Niestety przekłada się to na poważne problemy zdrowotna dzieci.Do hafciarskiej poczekalni poszły dwa "prywatne" zaczęte wzory i moje ukochane frywolne supełki.

Dzsiaj pokazuję kolejną porcję hafcików kołderkowych :

Na kolderkę dla Stasia


dla Antosia


dla Alanka



i karteczka zapasowa


To tyle  w temacie xxx

Teraz trochę przyrody -kilka zdjęć dzikich storczyków i pierwiosnek .





Zdjęcia zostały zrobione przez moje Dzieci w maju na szwedzkiej wyspie Gotlandia podczas rowerowej wyprawy.

Są tam też niesamowite  skalne formacje


To tyle tym razem,mam nadzieję że nie będzie dużej przerwy  w publikowaniu postów,


Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego lata

wtorek, 7 kwietnia 2026

Sprawozdanie kwadracikowe

Witajcie kochani .

Bardzo dziękuję za piękne życzenia świąteczne.

Przyszła pora aby pokazać co się ostatnio zadziało w temacie kwadraciki kołderkowe.

Wszystkie hafciki  są przeznaczone na kołderki dla konkretnych  dzieci.


Jakby ktoś się zastanawiał ,to jest pszczoła z Minekraft




Aktualnie wyszywa się bajkowy Dinozaur

Tradycyjnie przyrodnicze zdjęcia zrobione w marcu w Beskidach

Salamandra plamista


i żywiec gruczołowaty


fot. Marcin K.

Pozdrawiam serdecznie i życzę kwietniowego słoneczka



sobota, 4 kwietnia 2026

Wielkanoc



 Jam jest zmartwychwstanie i żywot ; kto we mnie wierzy,choćby i umarł,żyć będzie

Ew.Jana 11,25 

                                        


Kochani ,życzę Wam obfitych Błogosławieństw Bożych od zmartwychwstałego Chrystusa.

Dobrego odpoczynku w świąteczne dni i moc gorących pozdrowień








 


poniedziałek, 23 marca 2026

Marcowe niteczki

 Witam wszystkich wiosennie i przychodzę  z niteczkowymi pracami do zabawy u Anettki.


W marcu są wiosenno świąteczne motywy a więc jajeczka zajączki i inne ozdoby wiosenne.

U mnie wysupłała się kolorowa, frywolitkowa pisanka.Autorką tego płatnego wzoru jest Renulek


Kordonek multikolor portugalski

Druga praca to też frywolitka .Autorką tego maleństwa jest Anettka

.Ptaszek trzyma w dziobie kwiatek więc też wpisuje się do zabawy 


Lekcja "niteczkowa " odrobiona więc wracam do wyszywania  kwadratów kołderkowych na które jest duże zapotrzebowanie.

Na koniec trochę wiosennej przyrody :pierwsze leśne kwiatki

podbiał

wawrzynek wilcze łyko
kukułka krwista

a ten straszny jegomość to jelonek rogacz


Autorem zdjęć jest Marcin K.

Pozdrawiam wszystkich słonecznie.


wtorek, 10 lutego 2026

Lutowe nitki ,niteczki

 Witajcie drodzy w jeszcze mrożny dzień.

Dzisiaj przychodzę z lutową pracą do zabawy niteczkowej u Anettki.



Tematem przewodnim w lutym było serce -wiadomo walentynki.

U mnie powstało frywolitkowe serduszko ,które będzie dodatkiem do kartki urodzinowej.



Serce wysupłałam z kordonka multikolor produkcji portugalskiej.Wzór znalazłam na Pinteresie.

Tyle na dzisiaj,trzymajcie się zdrowo.

A to jest zdjęcie kosa zrobione  na terenie IBL w Sękocinie.Kos poza ziarekami ma w karmniku jabłka ,które chętnie zajada.





środa, 21 stycznia 2026

Miś łyżwiarz

 Witajcie drodzy

Czuję się już lepiej więc mam nadzieję że będę teraz aktywna na blogu.

Dzisiejszy wpis jest "niteczkowy " biorę udział w zabawie u Anettki.



Wytyczne do zabawy są Tutaj .

Raz w miesiącu robimy pracę z użyciem róznych nitek,Anettka podaje motyw przewodni -w styczniu jest to miś.

Ja wybrałam misia zimowego na łyżwach,Hafcik będzie miał praktyczne zastosowanie to znaczy będzie wysłany do Kołderkowa jako kwadrat  zapasowy.

Oto gotowy hafcik:


Teraz już tradycyjnie wpis przyrodniczy -kilka zdjęć zimowych ptaszków

sikora czubatka:

sikora bogatka:


sójka :


kowalik:

autorem zdjęć jest Marcin K.zdjęcia zostały zrobione w lesie w Sękocinie na terenie Instytutu  Leśnego

Na dzisiaj to tyle wiadomości,pozdrawiam ciepło.


wtorek, 30 grudnia 2025

Święta z covidem.....

 Witam i przepraszam że dopiero teraz piszę .

Dopadło mnie w piątek przed świętami i trwa do teraz tylko już bez temperatury .

Obecnie zaczęłam kurację  antybiotykiem jako osłona przed powikłaniami.

Muszę powiedzieć że to draństwo kompletnie zwala z nóg.


Kochane dziewczyny dzisiaj składam Wam już noworoczne życzenia

Zdrowia i wszelkiej pomyślności w kolejnym roku.Niech Wam się darzy jak najlepiej

Serdeczne noworoczne uściski posyłam

środa, 3 grudnia 2025

Hafty dla Kołderkowa

Dawno nie pokazywałam kwadracików a przecież leżą gotowe do wysyłki.

Dla Nadii Kicia -Kocia


i dla Tomusia samolot :


Na tamborku zaczęty okręt dla Franciszka

na szybko powstała też karteczka zapasowa z pojazdami



Jutro czeka mnie wycieczka na pocztę żeby wysłać ten urobek.

Zaczęte dwa hafty Odlot gęsi i Zimowy pejzarz na razie odłóżone .Moje oczy strajkują w tą ponurą pogodę .Czekam na słoneczny dzień ale prognoza nie jest optymistyczna.

Jak już mam czas żeby usiąść do robótki ,to jest ciemno i trzeba palić lampkę.

Przy lampce daję radę supłać frywolitkę ale o tym można poczytać na moim drugim blogu frywolitkowym -link na pasku bocznym.

Trzymajcie się zdrowo 😊

czwartek, 27 listopada 2025

Jesienne puzzle

 Mary Corbet udostępniła na swoim blogu link do jesiennych puzzli

 2025 Thanksgiving I-Spy Jigsaw Puzzle from Needle ‘n Thread

Kto chętny może skorzystać .

Ja puzzle uwielbiam układać  chociaż jest to pożeracz czasu.Lubię jeszcze grać w szachy pomimo że mój M notorycznie mnie ogrywa ale to dobre ćwiczenie dla umysłu.

Polecam i pozdrwaiam ciepło

niedziela, 23 listopada 2025

Dwa starty hafciarskie

Witajcie w niedzielne zaśnieżone przedpołudnie.
Bardzo lubię jak jest tak biało, aż się chce pospacerować

Dzisiaj prezentacja rozpoczętych dwóch haftów z gazetki  "Igłą malowane"
Między wyszywaniem kwadratów zaczęłam pracować nad dwoma wzorami z ostaniego numeru.
Zimowy pejzarz;

Trzy urocze wzorki na bombkę,ja wybrałam jeden i u mnie będzie to zimowy obrazek.
Pierwsza odsłona haftu:

Wyszywam na aidzie ct 16 muliną ariadna wg klucza.
Drugi wzór to zimowy odlot gęsi z tego numeruIM
Gotowy obraz wygląda tak:

Tutaj katuję moje oczy bo wyszywam na popielatej aidzie 20 ct jedną nitką muliną ariadna- nie jest łatwo....


Ciekawe kiedy skończę ten haft .Najważniejsze aby się nie zniechecić tą dłubaniną bo wzór bardzo mi się podoba.

Zaczęłam dokarmiać kaczki i gołębie w moim osiedlowym parku.Zakupiłam pszenicę i płatki owsiane wg zaleceń przyrodników.Bardzo smakują im te ziarna.




Pamiętajmy aby nie
 dokarmiać ptaków pieczywem ,które bardzo im szkodzi 

Pozdrawiam

poniedziałek, 10 listopada 2025

Jesienne liście

 Witam jesiennie 

.Już coraz mniej kolorowych liści na drzewach.pomału zbliża się ponury listopad.Chyba najbardziej nie lubię tego miesiąca 

P.ostanowiłam trochę utrwalić piękne kolory jesieni przy pomocy frywolitki.Powstało kilka listków wysupłane kolorowymi kordonkami.

Oto one:


Zmontowałam też dwie kartki o tematyce jesiennej ,które polecą dla dzieci z Kołderkowa


Obie prace wpisują się do zabawy u Splocika więc je zgłaszam


Z dwóch listopadowych przysłow wybrałam:

Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew się trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima.

Może maj będzie łaskawy i nie zniszczy młodych listków

U mnie zaczął się czas dokarmiania sikorek i wróbli.Karmnik powieszony ,słonecznik jest a dzisiaj zakupiłam w Lidlu kulki tłuszczowe.Zainteresowanie  duże ,udało się uchwycić aparatem odwiedziny w karmniku






To drzewo pod moim balkonem to wiśnia na której ptaki wydłubują sobie ziarno ze  słonecznika.Zauważyłam że sikorki grzecznie czekają na dostęp do karmnika czego nie można powiedzieć o wróblach.

Na dzisiaj tyle jesiennych tematów.

Pozdrawiam serdecznie i niech Was omijają jesienne wirusy